Pradžia
Reklaminis skydelis

Lankytojai

Mes turime 13 svečius online

Mus aplankė

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien49
mod_vvisit_counterVakar187
mod_vvisit_counterŠią savaitę801
mod_vvisit_counterŠį mėnesį3887
DUS lankytojai dalyvavo„Tau, Vilniau!“

 

     

 

Jau aštuntą kartą Sostinės dienų metu Vilniuje, Katedros aikštėje vyksta šventė „Tau, Vilniau!“ (respublikinė neįgaliųjų darbų paroda-mugė-koncertas). Šventė tapo tradiciniu Vilniaus miesto kultūros renginiu, kuris prisideda prie neįgaliųjų ir sveikųjų žmonių suartėjimo. Renginį globoja Socialinės apsaugos ir darbo ministras D. Jankauskas. Renginį organizuoja Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“, padedant Neįgaliųjų reikalų departamentui prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Šventėje dalyvavo ir Radviliškio ŠSPC Dienos užimtumo skyriaus bei Lizdeikos gimnazijos moksleivių instrumentinis – vokalinis ansamblis: prekiavo mugėje, koncertavo scenoje kartu su geriausiais respublikos neįgaliųjų kolektyvais, bendravo.

            Šventė „Tau, Vilniau!“ – tai galimybė neįgaliems žmonėms parodyti visuomenei savo kūrybinius ir darbinius pasiekimus bei neišsenkančią dvasios stiprybę. Į šventę suvažiavo apie 1500 neįgaliųjų iš visos Lietuvos. Katedros aikštėje koncertavo ne tik geriausi neįgaliųjų meno saviveiklos kolektyvai, bet ir Lietuvos kariuomenės orkestras bei diksilendas „Sweetband“. Mugėje savo darbus eksponavo ir pardavinėjo neįgalieji liaudies amatų meistrai, namudininkai iš įvairių Lietuvos vietų. Vilniečiai ir miesto svečiai turėjo galimybę apžiūrėti ir įsigyti suvenyrų, meninių dirbinių, pasiklausyti kaimo kapelų pasirodymų, šauniai pasilinksminti. Šventę „Tau, Vilniau!“ vainikavo TV3 dovana visiems šio renginio dalyviams – įspūdingas projekto „Lietuvos talentai“ atlikėjų koncertas, kuriame dalyvavo žiūrovų mylima grupe „Bjelle ir Peru“, projekto nugalėtojas, talentingasis akordeonistas, Londono karališkosios muzikos akademijos absolventas Martynas Levickis bei šių metų projekto nugalėtojas, balsingasis Marius Petrauskas.

            Kolektyvas į namus grįžo kupinas gerų įspūdžių,  naujų sumanymų bei idėjų.

                                                                                                          ŠSPC Dienos užimtumo skyriaus informacija

______________________________________________________________________________________

 
Neįgaliųjų žaidynės

       Šių metų birželio 6 dieną ŠSPC sporto skyriaus arenoje įvyko 2012 metų Šiaulių apskrities žmonių su negalia sporto šventė, kurią organizavo Radviliškio rajono neįgaliųjų draugija, Radviliškio rajono ŠSPC sporto skyrius, Lietuvos neįgaliųjų draugija. Šventėje dalyvavo neįgalieji ne tik iš Radviliškio, tačiau ir iš Pakruojo, Kuršėnų, Akmenės rajonų.  Šioje šventėje jau tradiciškai dalyvauja ir Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Dienos užimtumo skyriaus lankytojai. Jaunuoliai dalyvavo kimštinio kamuolio metimo, strėlyčių mėtymo, baudų metimo rungtyse. Geriausių rezultatų pasiekė Mindaugas Grakauskas, kuris baudų metimo rungtyje užėmė antrąją vietą. Geriausiai pasirodžiusieji šioje šventėje dalyviai gavo teisę atstovauti Radviliškį liepos 13 dieną vyksiančiose V-osiose respublikinėse neįgaliųjų sporto žaidynėse Kaune.

 

Dienos užimtumo skyriaus informacija

 

 

                

 

                                           

 


 

 
Šiaulių regiono žmonių su negalia sporto šventė

Šių metų birželio 2-3  dienomis Šiauliuose, Bačiūnų kartodrome įvyko 2012 metų Šiaulių regiono žmonių su negalia sporto šventė, kurią jau 16- ąjį kartą organizavo žmonių su fizine negalia sporto klubas ,,Entuziastas“. Šioje šventėje jau tradiciškai dalyvauja ir Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Dienos užimtumo skyriaus lankytojai, vadovaujami skyriaus vedėjo Dariaus Palucko.  Jaunuoliai dalyvavo šaškių varžybose bei žaidime ,,Boccia“. Nors oras tikrai nelepino šventės dalyvių, lijo lietus, pūtė žvarbus vėjas, tačiau mūsų skyriaus jaunuoliai iš šventės grįžo labai geros nuotaikos, patyrę gerų bendravimo bei sportinio azarto įspūdžių.

 

Dienos užimtumo skyriaus informacija

 

 

 

           

 


 

 

 
Olimpiadų nugalėtojų pagerbimo šventė

Olimpiadų nugalėtojų pagerbimo šventė

 Gegužės 25 dieną Radviliškio kultūros rūmuose buvo triukšminga... Į salę rinkosi respublikinių ir rajoninių mokinių olimpiadų nugalėtojai, jų tėveliai ar atlydėję draugai bei mokytojai. Prasidėjo Radviliškio rajono mokinių respublikinių bei rajoninių olimpiadų nugalėtojų pagerbimo šventė, kurią sumanė Radviliškio rajono savivaldybės ŠSPC SJNUS.
   Pirmiausia padėkos raštais, kuriuos įteikė Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kazimieras Augulis, buvo apdovanotos mokyklos, paruošusios daugiausia įvairių olimpiadų nugalėtojų. Jų mūsų rajone yra trys: Alksniupių pagrindinė mokykla, Šiaulėnų Marcelino Šikšnio vidurinė mokykla ir Vaižganto gimnazija.
   Šventės metu buvo apdovanota 170 mokinių – įvairių olimpiadų ir konkursų nugalėtojų. Visi mokiniai džiaugėsi padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis, o juos ruošusieji mokytojai – padėkos raštais ir gėlėmis.
   Nugalėtojų tarpe buvo mokinių, kurie užėmė prizines vietas net trijose olimpiadose: A. Mockutė (Šiaulėnų M. Šikšnio vidurinė mokykla), G. Rudokaitė (Vaižganto gimnazija), I. Urbonaitė (Lizdeikos gimnazija), J. Urbaitė (Baisogalos gimnazija), M. Šimkevičius (Baisogalos gimnazija), O. Barkauskaitė (Grinkiškio J. Poderio vidurinė mokykla).
   Iš nugalėtojų tarpo išsiskyrė Ieva Jarašiūnaitė (Šiaulėnų M. Šikšnio vidurinė mokykla) šiemet tapusi net šešių olimpiadų nugalėtoja ir abiturientė Odeta Barkauskaitė (Grinkiškio J. Poderio vidurinė mokykla) jaunimo apdovanojimų renginyje „Bomba“ pelniusi „Moksliukės“ nominaciją. Šias gabias merginas kelione į Briuselį apdovanojo Radviliškyje viešėjusi europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė.
   Nusipelniusias merginas nuoširdžiai pasveikino ir apdovanojimą I. Jarašiūnaitei įteikė LR Seimo narys Paulius Saudargas.
   Šventės dalyviams koncertavo saksofonistas P. Špokas, pianistė V. Pakštaitė bei Radviliškio muzikos mokyklos akordeonistų ansamblis. Nugalėtojus nustebino ir pradžiugino scenoje pasirodę Erika Jennings-
Didžiulis ir Jurgis Didžiulis.

 


 

 
Europos sąjungos parama atveria galimybes mokytis
Sample Image

Sample Image
Sample Image 

    Vykstant globalizacijos ir ES plėtros procesams, praktinis užsienio kalbų naudojimas yra reikalingas visuomenei įsilieti į šiuolaikinę Europos visuomenę ir tapti aktyviais jos piliečiais, kurie kalbų mokymosi dėka galėtų įveikti ar padėti kitiems įveikti asmeninius, socialinius ir kultūrinius barjerus. Daugėjant galimybių dalyvauti projektuose ir kvalifikacijos kursuose užsienyje, gerokai išaugo mokytojų domėjimasis užsienio kalbų mokymusi. Užsienio kalbos nemokėjimas apriboja mokytojų galimybes bendradarbiauti su užsienio šalių mokyklomis ir vykdyti bendrus projektus. Rajono užsienio (anglų) kalbos mokytojų komunikaciniai gebėjimai yra labai silpni. Dauguma pradinių klasių mokytojų yra tokio amžiaus, kai jiems besimokant mokyklose ir universitetuose vyravo rusų kalba, o anglų kalba buvo nepopuliari. Atlikus apklausą 2009-2010 m. m., pradinių klasių mokytojai išskyrė vieną iš prioritetų - užsienio (anglų) kalbos kompetencijos tobulinimą, 73% respondentų nurodė poreikį mokytis anglų kalbos. Šiai problemai spręsti buvo teikiamas projektas RADVILIŠKIO, ROKIŠKIO BEI PAKRUOJO RAJONŲ PRADINIŲ KLASIŲ MOKYTOJŲ UŽSIENIO KALBOS KVALIFIKACIJOS TOBULINIMAS“ (projekto kodas Nr. VP1-2.2-ŠMM-05K-02-010) pagal Lietuvos 2007-2013 metų laikotarpio Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ priemonę „Kalbų mokymo, verslumo ugdymo ir inovatyvių švietimo metodų kūrimas ir diegimas“.
    Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centras projektą įgyvendina kartu su partneriais: Rokiškio rajono savivaldybės švietimo centru, Pakruojo suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centru.
Projekto tikslas - ugdyti pradinių klasių mokytojų kompetencijas tobulinant jų užsienio kalbų žinias.
    Projekto vertė – 922 385,00 Lt.
    Šiuo metu projekte dalyvauja 81 Radviliškio, Rokiškio ir Pakruojo rajonų pradinių klasių mokytojų, kurie mokosi anglų kalbos A1, A2, B1 lygiu. Baigę B1 anglų kalbos mokymo lygį, 44 mokytojai mokymus tęs Anglijoje (Anglolang Academy of English), o kiti - Lietuvoje, kol pasieks B2 lygį pagal Europos kalbų aplanką.
    Tikimasi, kad įgyvendinus projektą bus pagerintos projekto dalyvių užsienio kalbos žinios, kurios atvers ne tik karjeros galimybes, bet ir pateiks idėjų smagesniam ir turiningesniam laisvalaikiui.

 
« PradžiaAnkstesnis21222324SekantisPabaiga »