Pradžia
Reklaminis skydelis

Lankytojai

Mes turime 40 svečius online

Mus aplankė

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien178
mod_vvisit_counterVakar191
mod_vvisit_counterŠią savaitę557
mod_vvisit_counterŠį mėnesį4311
Stažuotė Norvegijoje

Stažuotė Norvegijoje

 

Radviliškio r. sav. švietimo ir sporto paslaugų centras dalyvauja kaip partneris Elektrėnų švietimo ir paslaugų centro vykdomame projekte. Šių metų rugpjūčio 22-29 d. projekto dalyviai vyko į stažuotę Norvegijoje. Iš Radviliškio vyko Audronė Dailidonienė, Radviliškio r. Pakalniškių pagrindinės mokyklos bei Radviliškio Lizdeikos gimnazijos anglų kalbos vyresnioji mokytoja, ir Živilė Laurutienė, Radviliškio r. sav. švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus metodininkė bei Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos geografijos vyresnioji mokytoja.

Stažuotės metu buvo aplankyti Norvegijos miestai: Oslas, Bergenas, Lilehameris.

Lilehameryje stažuotės dalyviai bendravo su susitikimų Lilehameryje koordinatore Gabrielė Švėgždaitė, OPUS Lillehammer Tarptautinių projektų vadove. Susitikimas vyko Lilehamerio viešojoje bibliotekoje, kur buvo pristatyta visa Norvegijos švietimo sistema, pademonstruoti bendri tėvų, mokytojų ir vaikų projektiniai darbai.

Mokyklose tėvų švietimas ir bendradarbiavimas su mokykla vykdomas:

1)      tėvų susirinkimų metu;

2)      klasių susirinkimų metu;

3)     klasių (mokytojų, mokinių ir tėvų) diskusijų metu, kurios organizuojamos kartą per mėnesį visų trijų šalių iniciatyva. Diskusijų metu visų trijų šalių atstovai diskutuoja tam tikra tema, atlieka praktinius darbus, rengia pristatymus. Taip yra skatinamas tėvų, mokytojų ir vaikų tarpusavio bendravimas, supratimas, pažinimas.

4)     mokyklos renginių metu, kuriuose daugumas Norvegijos mokinių tėvelių padeda organizuojanti konkursus, šventes, minėjimus. Tėvai patys aktyviai dalyvauja renginiuose vaidindami, dainuodami, šokdami, piešdami.

5)     Ypač glaudus bendravimas vyksta mokyklų sportinių užsiėmimų, varžybų metu. Tėveliai labai noriai dalyvauja bendrose varžybose, vakarais ir rytais tėvai, mokiniai ir mokytojai organizuoja bendrus sportinius užsiėmimus, pritaikytus įvairaus amžiaus grupėms. Užsiėmimus veda kūno kultūros specialistas, o kartais ir patys iniciatyvūs tėveliai.

6)     Tėvai kartu su mokiniais dažnai dalyvauja popamokinėje veikloje.

7)     Mokyklos dažnai bendradarbiauja su muziejais, kurie padeda organizuoti pažintines, praktines pamokas. Į šias pamokas kviečiami ir mokinių tėvai.

8)     Norvegijos bibliotekos labai glaudžiai bendradarbiauja su mokyklomis, vaikais ir suaugusiaisiais. Bibliotekose yra skaitomos paskaitos, kviečiami rašytojai ir organizuojami kiti renginiai. Mokyklos dažnai organizuoja bendrus tėvų ir mokinių šviečiamuosius užsiėmimus, vakarones, vaidinimus, popietes bibliotekose. Biblioteka - puiki vieta kartu visiems pabendrauti, padiskutuoti bendromis temomis. Bibliotekos Norvegijoje labai jaukios, sukurtos namų sąlygos, jaukus ramybės kambarys, kavinukė, skaitykla, poilsio kambarys, vyrų kambarys, jaunimo kambarys, vaikų kambarys.

Stažuotės dalyviai pasisėmė patirties iš norvegų ir bandys taikyti savo mokyklose.

 ____________________________________________________________________________________________

 

 
Paroda

______________________________________________________________________________________________

 
Anglų kalbos mokymai

 

 

 

 

Radviliškio, Rokiškio bei Pakruojo pradinių klasių mokytojai anglų kalbos mokėsi Anglijoje

 

Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centras įgyvendino projektą „Radviliškio, Rokiškio bei Pakruojo rajonų pradinių klasių mokytojų užsienio kalbos kvalifikacijos tobulinimas“ pagal Lietuvos 2007-2013 metų laikotarpio Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ priemonę „Kalbų mokymo, verslumo ugdymo ir inovatyvių švietimo metodų kūrimas ir diegimas“. Projekto tikslas - ugdyti pradinių klasių mokytojų kompetencijas tobulinant jų užsienio kalbų žinias.

Šiame projekte dalyvavo 81 Radviliškio, Rokiškio ir Pakruojo rajonų pradinių klasių mokytojas. Jie mokėsi anglų kalbos A1, A2, B1 lygiu. Baigę B1 anglų kalbos mokymo lygį, 33 mokytojai, jų tarpe 15 mokytojų iš Radviliškio miesto ir rajono, mokymus tęsė Jungtinės Karalystės Scarborough mieste įsikūrusioje anglų kalbos mokykloje „Anglolang Academy of English“.

Mokykla „Anglolang Academy of English“ mus pasitiko labai šiltai. Personalas ir mokytojai buvo kvalifikuoti, geranoriški, padėdavo iškilus bet kokiems klausimams ar problemoms. Kartu su mumis mokėsi mokytojai iš Slovėnijos, Italijos, Rusijos, Turkijos ir kitų šalių. Pamokos, kurias vedė skirtingi mokytojai, vykdavo po 6 valandas per dieną. Kiekvieną savaitę jie keisdavosi. Labiausiai stebino mokytojų tolerancija, pakantumas, energingumas ir sugebėjimas visus mus aktyviai įtraukti į veiklas. Mokymosi atmosfera klasėje buvo draugiška ir laisva, nuolat bendraudavome tarpusavyje atlikdami įvairias savarankiškas ar grupines užduotis. Nors mokykla įsikūrusi senoviniame pastate, tačiau yra labai moderni. Klasėse įrengtos interaktyvios lentos, vaizdo ir garso įrangos. Bet kada galėjome užsukti į mokykloje veikiančią kavinę, biblioteką ar kompiuterių klasę.  

Mokymasis vyko ne tik klasėse, bet ir pietaujant kavinėje ar lauke, taip pat lankantis ekskursijose, koncertuose, teatre. Gyvenimas šeimose suteikė galimybes dar giliau pažinti anglų kultūrą, suprasti jų kasdieninio gyvenimo įpročių ir papročių subtilybes ir nuolat tobulinti šnekamąją anglų kalbą.

Važiuodami į kursus nesitikėjome pakliūti į tokį gražų miestą, kaip Scarborough. Prie Šiaurės jūros įsikūręs miestas sužavėjo savo senovinės pilies griuvėsiais, bažnyčiomis, paplūdimiu, parkais, angliškais namais, ilgomis gatvelėmis bei kalvotomis apylinkėmis.

Dalyvavaudami šiuose kursuose įtvirtinome turimas anglų kalbos žinias, nugalėjome kalbos barjerą, įgijome didesnį pasitikėjimą savimi, susipažinome su įdomiais žmonėmis. Buvome sužavėti anglų paslaugumu, mandagumu, komunikabilumu bei nuostabiais Anglijos vaizdais.

Anglų kalbos geriausia mokytis ten, kur ja visi kalba. Geriausia vieta - Didžioji Britanija. Tai nuostabi vieta mokytis ir susirasti draugų. To mes ir linkime visiems kitiems mokytojams.

 

    

     Rasa Jasiulienė,

     Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytojų metodininkė, projekto dalyvė

 _______________________________________________________________________________________

 

 
DUS lankytojai dalyvavo„Tau, Vilniau!“

 

     

 

Jau aštuntą kartą Sostinės dienų metu Vilniuje, Katedros aikštėje vyksta šventė „Tau, Vilniau!“ (respublikinė neįgaliųjų darbų paroda-mugė-koncertas). Šventė tapo tradiciniu Vilniaus miesto kultūros renginiu, kuris prisideda prie neįgaliųjų ir sveikųjų žmonių suartėjimo. Renginį globoja Socialinės apsaugos ir darbo ministras D. Jankauskas. Renginį organizuoja Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“, padedant Neįgaliųjų reikalų departamentui prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Šventėje dalyvavo ir Radviliškio ŠSPC Dienos užimtumo skyriaus bei Lizdeikos gimnazijos moksleivių instrumentinis – vokalinis ansamblis: prekiavo mugėje, koncertavo scenoje kartu su geriausiais respublikos neįgaliųjų kolektyvais, bendravo.

            Šventė „Tau, Vilniau!“ – tai galimybė neįgaliems žmonėms parodyti visuomenei savo kūrybinius ir darbinius pasiekimus bei neišsenkančią dvasios stiprybę. Į šventę suvažiavo apie 1500 neįgaliųjų iš visos Lietuvos. Katedros aikštėje koncertavo ne tik geriausi neįgaliųjų meno saviveiklos kolektyvai, bet ir Lietuvos kariuomenės orkestras bei diksilendas „Sweetband“. Mugėje savo darbus eksponavo ir pardavinėjo neįgalieji liaudies amatų meistrai, namudininkai iš įvairių Lietuvos vietų. Vilniečiai ir miesto svečiai turėjo galimybę apžiūrėti ir įsigyti suvenyrų, meninių dirbinių, pasiklausyti kaimo kapelų pasirodymų, šauniai pasilinksminti. Šventę „Tau, Vilniau!“ vainikavo TV3 dovana visiems šio renginio dalyviams – įspūdingas projekto „Lietuvos talentai“ atlikėjų koncertas, kuriame dalyvavo žiūrovų mylima grupe „Bjelle ir Peru“, projekto nugalėtojas, talentingasis akordeonistas, Londono karališkosios muzikos akademijos absolventas Martynas Levickis bei šių metų projekto nugalėtojas, balsingasis Marius Petrauskas.

            Kolektyvas į namus grįžo kupinas gerų įspūdžių,  naujų sumanymų bei idėjų.

                                                                                                          ŠSPC Dienos užimtumo skyriaus informacija

______________________________________________________________________________________

 
Neįgaliųjų žaidynės

       Šių metų birželio 6 dieną ŠSPC sporto skyriaus arenoje įvyko 2012 metų Šiaulių apskrities žmonių su negalia sporto šventė, kurią organizavo Radviliškio rajono neįgaliųjų draugija, Radviliškio rajono ŠSPC sporto skyrius, Lietuvos neįgaliųjų draugija. Šventėje dalyvavo neįgalieji ne tik iš Radviliškio, tačiau ir iš Pakruojo, Kuršėnų, Akmenės rajonų.  Šioje šventėje jau tradiciškai dalyvauja ir Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Dienos užimtumo skyriaus lankytojai. Jaunuoliai dalyvavo kimštinio kamuolio metimo, strėlyčių mėtymo, baudų metimo rungtyse. Geriausių rezultatų pasiekė Mindaugas Grakauskas, kuris baudų metimo rungtyje užėmė antrąją vietą. Geriausiai pasirodžiusieji šioje šventėje dalyviai gavo teisę atstovauti Radviliškį liepos 13 dieną vyksiančiose V-osiose respublikinėse neįgaliųjų sporto žaidynėse Kaune.

 

Dienos užimtumo skyriaus informacija

 

 

                

 

                                           

 


 

 
« PradžiaAnkstesnis21222324252627SekantisPabaiga »