Pradžia
Reklaminis skydelis

Lankytojai

Mes turime 45 svečius online

Mus aplankė

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien178
mod_vvisit_counterVakar191
mod_vvisit_counterŠią savaitę557
mod_vvisit_counterŠį mėnesį4311
Šiaulių regiono žmonių su negalia sporto šventė

Šių metų birželio 2-3  dienomis Šiauliuose, Bačiūnų kartodrome įvyko 2012 metų Šiaulių regiono žmonių su negalia sporto šventė, kurią jau 16- ąjį kartą organizavo žmonių su fizine negalia sporto klubas ,,Entuziastas“. Šioje šventėje jau tradiciškai dalyvauja ir Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Dienos užimtumo skyriaus lankytojai, vadovaujami skyriaus vedėjo Dariaus Palucko.  Jaunuoliai dalyvavo šaškių varžybose bei žaidime ,,Boccia“. Nors oras tikrai nelepino šventės dalyvių, lijo lietus, pūtė žvarbus vėjas, tačiau mūsų skyriaus jaunuoliai iš šventės grįžo labai geros nuotaikos, patyrę gerų bendravimo bei sportinio azarto įspūdžių.

 

Dienos užimtumo skyriaus informacija

 

 

 

           

 


 

 

 
Olimpiadų nugalėtojų pagerbimo šventė

Olimpiadų nugalėtojų pagerbimo šventė

 Gegužės 25 dieną Radviliškio kultūros rūmuose buvo triukšminga... Į salę rinkosi respublikinių ir rajoninių mokinių olimpiadų nugalėtojai, jų tėveliai ar atlydėję draugai bei mokytojai. Prasidėjo Radviliškio rajono mokinių respublikinių bei rajoninių olimpiadų nugalėtojų pagerbimo šventė, kurią sumanė Radviliškio rajono savivaldybės ŠSPC SJNUS.
   Pirmiausia padėkos raštais, kuriuos įteikė Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kazimieras Augulis, buvo apdovanotos mokyklos, paruošusios daugiausia įvairių olimpiadų nugalėtojų. Jų mūsų rajone yra trys: Alksniupių pagrindinė mokykla, Šiaulėnų Marcelino Šikšnio vidurinė mokykla ir Vaižganto gimnazija.
   Šventės metu buvo apdovanota 170 mokinių – įvairių olimpiadų ir konkursų nugalėtojų. Visi mokiniai džiaugėsi padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis, o juos ruošusieji mokytojai – padėkos raštais ir gėlėmis.
   Nugalėtojų tarpe buvo mokinių, kurie užėmė prizines vietas net trijose olimpiadose: A. Mockutė (Šiaulėnų M. Šikšnio vidurinė mokykla), G. Rudokaitė (Vaižganto gimnazija), I. Urbonaitė (Lizdeikos gimnazija), J. Urbaitė (Baisogalos gimnazija), M. Šimkevičius (Baisogalos gimnazija), O. Barkauskaitė (Grinkiškio J. Poderio vidurinė mokykla).
   Iš nugalėtojų tarpo išsiskyrė Ieva Jarašiūnaitė (Šiaulėnų M. Šikšnio vidurinė mokykla) šiemet tapusi net šešių olimpiadų nugalėtoja ir abiturientė Odeta Barkauskaitė (Grinkiškio J. Poderio vidurinė mokykla) jaunimo apdovanojimų renginyje „Bomba“ pelniusi „Moksliukės“ nominaciją. Šias gabias merginas kelione į Briuselį apdovanojo Radviliškyje viešėjusi europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė.
   Nusipelniusias merginas nuoširdžiai pasveikino ir apdovanojimą I. Jarašiūnaitei įteikė LR Seimo narys Paulius Saudargas.
   Šventės dalyviams koncertavo saksofonistas P. Špokas, pianistė V. Pakštaitė bei Radviliškio muzikos mokyklos akordeonistų ansamblis. Nugalėtojus nustebino ir pradžiugino scenoje pasirodę Erika Jennings-
Didžiulis ir Jurgis Didžiulis.

 


 

 
Europos sąjungos parama atveria galimybes mokytis
Sample Image

Sample Image
Sample Image 

    Vykstant globalizacijos ir ES plėtros procesams, praktinis užsienio kalbų naudojimas yra reikalingas visuomenei įsilieti į šiuolaikinę Europos visuomenę ir tapti aktyviais jos piliečiais, kurie kalbų mokymosi dėka galėtų įveikti ar padėti kitiems įveikti asmeninius, socialinius ir kultūrinius barjerus. Daugėjant galimybių dalyvauti projektuose ir kvalifikacijos kursuose užsienyje, gerokai išaugo mokytojų domėjimasis užsienio kalbų mokymusi. Užsienio kalbos nemokėjimas apriboja mokytojų galimybes bendradarbiauti su užsienio šalių mokyklomis ir vykdyti bendrus projektus. Rajono užsienio (anglų) kalbos mokytojų komunikaciniai gebėjimai yra labai silpni. Dauguma pradinių klasių mokytojų yra tokio amžiaus, kai jiems besimokant mokyklose ir universitetuose vyravo rusų kalba, o anglų kalba buvo nepopuliari. Atlikus apklausą 2009-2010 m. m., pradinių klasių mokytojai išskyrė vieną iš prioritetų - užsienio (anglų) kalbos kompetencijos tobulinimą, 73% respondentų nurodė poreikį mokytis anglų kalbos. Šiai problemai spręsti buvo teikiamas projektas RADVILIŠKIO, ROKIŠKIO BEI PAKRUOJO RAJONŲ PRADINIŲ KLASIŲ MOKYTOJŲ UŽSIENIO KALBOS KVALIFIKACIJOS TOBULINIMAS“ (projekto kodas Nr. VP1-2.2-ŠMM-05K-02-010) pagal Lietuvos 2007-2013 metų laikotarpio Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ priemonę „Kalbų mokymo, verslumo ugdymo ir inovatyvių švietimo metodų kūrimas ir diegimas“.
    Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centras projektą įgyvendina kartu su partneriais: Rokiškio rajono savivaldybės švietimo centru, Pakruojo suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centru.
Projekto tikslas - ugdyti pradinių klasių mokytojų kompetencijas tobulinant jų užsienio kalbų žinias.
    Projekto vertė – 922 385,00 Lt.
    Šiuo metu projekte dalyvauja 81 Radviliškio, Rokiškio ir Pakruojo rajonų pradinių klasių mokytojų, kurie mokosi anglų kalbos A1, A2, B1 lygiu. Baigę B1 anglų kalbos mokymo lygį, 44 mokytojai mokymus tęs Anglijoje (Anglolang Academy of English), o kiti - Lietuvoje, kol pasieks B2 lygį pagal Europos kalbų aplanką.
    Tikimasi, kad įgyvendinus projektą bus pagerintos projekto dalyvių užsienio kalbos žinios, kurios atvers ne tik karjeros galimybes, bet ir pateiks idėjų smagesniam ir turiningesniam laisvalaikiui.

 
Kompiuterinio raštingumo įgūdžių ugdymas Rokiškio ir Radviliškio rajonuos
Sample Image  Sample Image
Sample Image
Sample Image

 Radviliškio rajono  savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centras 2010 m. gruodžio 6 d. pasirašė sutartį su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei Europos socialinio fondo agentūra dėl projekto „Kompiuterinio raštingumo įgūdžių ugdymas Rokiškio ir Radviliškio rajonuose“ Nr.VP1-1.1-SADM-07-K-01-035 įgyvendinimo. Skirtas finansavimas - 465 600,00 Lt
   Projektą "Kompiuterinio raštingumo įgūdžių ugdymas Rokiškio ir Radviliškio rajonuose" įgyvendins Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyrius. Vienas iš įstaigos tikslų yra skatinti informacinių technologijų plėtrą. Pasitelkiant partnerį, Rokiškio rajono savivaldybės švietimo informavimo centrą, bus sprendžiamos šios abipusės problemos:
   • mažas kompiuterinio raštingumo lygis kaimo gyventojų tarpe;
   • mažas kompiuterinio raštingumo lygis vyresnių gyventojų tarpe;
   • mažas kompiuterinio raštingumo mokymų prieinamumas.
   Veikiant nuolatinių ekonominių pokyčių sąlygoms, didelę vertę žmonių adaptacijos darbo rinkoje požiūriu įgyja ne tiek gilios, specializuotos kompetencijos, kiek bendrieji gebėjimai. Problemoms spręsti tikslinei grupei bus organizuojami mokymai, pagal ECDL programą. ECDL standartas remiasi tuo, ką kompiuterio vartotojas turi žinoti apie informacijos technologiją ir asmeninius kompiuterius bei kokius asmeninių kompiuterių ir populiariausios jų taikomosios programinės įrangos panaudojimo įgūdžius jis turi įgyti. Projektas bus įgyvendinamas penkiose Radviliškio rajono kaimo gyvenvietėse ir penkiose Rokiškio rajono kaimo gyvenvietėse bei Radviliškio ir Rokiškio miestuose. Projekto metu kompiuterinio raštingumo įgūdžių ugdymo mokymo kursai bus pravesti 480 tikslinės grupės dalyvių. Europos socialinio fondo remiamas kompiuterinio raštingumo ugdymo projektas yra vienintelė alternatyva, suteiksianti pakankamą išvardytų problemų sprendimą.
   Projekto veiklų įgyvendinimas truks iki 2012 m. gruodžio mėn.

 
 
« PradžiaAnkstesnis21222324252627SekantisPabaiga »