Pradžia
Reklaminis skydelis

Lankytojai

Mes turime 94 svečius online

Mus aplankė

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien49
mod_vvisit_counterVakar187
mod_vvisit_counterŠią savaitę801
mod_vvisit_counterŠį mėnesį3887
Projektas „Atrask save“ – pagalba savęs ieškančiam jaunimui

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Europos socialinio fondo agentūra ir Lietuvos darbo birža pradeda įgyvendinti projektą „Atrask save“, skirtą 15-29 metų jaunimui. Šis projektas padės nedirbantiems, nesimokantiems, neaktyviems jaunuoliams įsilieti į švietimo sistemą ar darbo rinką. Dalyvavimas projekto veiklose atvers galimybę geriau pažinti save, įgauti pasitikėjimo savimi, motyvacijos dirbti ar mokytis. Projektas truks trejus metus ir pritrauks apie 35 tūkstančius dalyvių visoje Lietuvoje.

Projekto dalyvius koordinatorius pakvies į skirtingas veiklas, atsižvelgiant į kiekvieno asmeninius siekius, turimą patirtį ir žinias. Nepasirengusiems darbo rinkai jaunuoliams (nekvalifikuotiems, turintiems nepaklausias profesijas ir kt.) vyks užsiėmimai, skatinantys motyvaciją ir gilesnį savęs pažinimą, stiprinantys asmenybę, ugdantys bendravimo, savarankiškumo ir socialinius įgūdžius. Su psichologų pagalba dalyviai galės įsigilinti į savo darbinius gebėjimus, profesinius interesus ir asmenybės bruožus. Vėliau jie susipažins su darbo rinka, švietimo sistema, savarankiškos veiklos pradėjimo pagrindais.

Orientuoti į samdomą darbą jaunuoliai be kitų paslaugų galės pasinaudoti praktinio mokymo su techniniu mentoriumi galimybe pasirinktose įmonėse. Siekiantiems dalyvauti švietimo sistemoje galės ne tik susipažinti su švietimo įstaigomis, bet ir šešėliuoti (gyvai stebėti pageidaujamos profesijos žmogaus darbą). Norintiems pradėti savarankišką veiklą bus pristatyti savarankiškos veiklos pradėjimo pagrindai bei gerosios smulkaus verslo praktikos.

Pasirengę darbo rinkai jaunuoliai (įgiję paklausią profesiją, neturintys patirties, praradę darbinius įgūdžius ir kt.) užsiėmimuose turės galimybę ugdyti papildomus gebėjimus ir kompetencijas. Šie jaunuoliai įgaus žinių, kaip efektyviai save pristatyti potencialiems darbdaviams, valdyti stresines situacijas ir konfliktus, planuoti laiką. Bus siūloma praktiškai susipažinti su įmonėmis bei dalyvauti neformaliame profesiniame mokyme.

Jaunimo reikalų departamentas kartu su 56 partneriais neaktyviems 15-29 metų jaunuoliams taip pat teiks ankstyvos intervencijos ir aktyvumo skatinimo priemones atsižvelgiant į tai, kokį pasiūlymą jaunas žmogus pageidauja gauti: dirbti, mokytis ar atlikti praktiką. Jaunuoliams bus teikiamos informavimo ir konsultavimo apie jauno žmogaus galimybes, savęs pažinimo, motyvavimo paslaugos, ugdomi socialiniai ir gyvenimo įgūdžiai, įtraukiama į visuomenei naudingą veiklą ir organizuojamos savanorystės paslaugos.

Lietuvos darbo birža projektą įgyvendina kartu su Jaunimo reikalų departamentu, 10 teritorinių darbo biržų ir 56 su jaunimu dirbančiomis jaunimo organizacijomis. Projektas finansuojamas Europos sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto. Projekto vertė – 33.798.580 Eur. Projekto metu įgyvendinamos priemonės, numatytos Jaunimo garantijų iniciatyvos įgyvendinimo plane.

 

Kontaktinis asmuo – Radviliškio r. sav. švietimo ir sporto paslaugų centro projekto „Atrask save“ vietos jaunimo garantijų iniciatyvos koordinatorė Ieva Žulpaitė, adresas – Laisvės al. 29, Šeduva, Radviliškio r. sav., telefono  nr. +370 633 18 963, el. paštu  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai .

 
Darbo su jaunimu patirties semtasi Norvegijoje

2015 lapkričio mėnesį Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro darbuotojai lankėsi Norvegijoje, kur susitiko su jaunimo klubų ir centrų asociacija bei įvairių jaunimo organizacijų atstovais. Vizito tikslas – pasidalyti darbo su jaunimu gerąja patirtimi ir pasisemti naujų žinių bei metodų iš Norvegijos šalies jaunimo institucijų. Aplankyta jaunimo klubų ir centrų asociacija „Ungdom&Fritid“, kurioje tarptautinių ir viešųjų ryšių specialistė Heidi Anderssen-Dukes trumpai apžvelgė Norvegijos jaunimo centrų kūrimosi istoriją, kuri prasidėjo prieš daugiau nei 60 metų. Ji atkreipė dėmesį į keturias pagrindines kolonas, ant kurių laikosi atviras darbas su jaunimu: tai informalus (savaiminis, mokantis vieniems iš kitų) ugdymas, neformalus ugdymas (kuomet svarbų vaidmenį vaidina kompetentingas jaunimo darbuotojas), kultūrinis bei socialinis darbas su jaunimu. Vienas iš svarbių darbo su jaunimu aspektų, pasak pranešėjo, – daugiau orientuotis ne į rizikos faktorių eliminavimą, bet į jaunimo apsaugos faktorių kūrimą, jaunimo įgalinimą. Kaip vieną pagrindinių rekomendacijų jis pateikė tarpsektorinio bendradarbiavimo būtinybę: siekiant padėti jauniems žmonėms, būtina glaudžiai bendradarbiauti visoms institucijoms.

Susitikimuose su jaunimo centrų „Riverside“ ir „Nordstrand Outreach Service“ darbuotojais kalbėta apie grupinio darbo ir mobilias komandas (darbo gatvėje), darbo su jaunimu ypatumus, aptartas tarpinstitucinio bendradarbiavimo modelis Norvegijoje, sprendžiant vaikų ir jaunimo problemas. Tiesioginis darbuotojų išėjimas į viešas erdves sudaro apie 40 proc. laiko. Visa kita skiriama bendravimui su ugdymo įstaigomis, policija, kitais socialiniais partneriais, dokumentų rengimui. Labai svarbu suprasti priežastį, kodėl jauni žmonės eina į gatves, kodėl ten praleidžia daug laiko (neretai iškrenta iš švietimo sistemos), o atpažinus jų poreikį labai svarbu laiku sureaguoti, pamažu sukurti alternatyvą, informuoti apie galimybes. Einant į viešas erdves, kuriose jauni žmonės yra savotiški teritorijos šeimininkai, jaunimo darbuotojai rekomendavo pasitelkti nuoširdų smalsumą, pozityvų požiūrį, susikoncentruoti ne į problemas, bet į galimybes. Ekspertas patarė taikyti holistinį, o kartu ir realistinį požiūrį į jauną žmogų.Oslo savivaldybės gerovės departamento „Kompetansesenter rus“ koordinatorė Anniken Sand supažindino su Norvegijoje gyvenančių jaunų imigrantų problemomis ir organizuojamos pagalbos būdus. Anot jos, prevencijos negalima išmatuoti, tačiau svarbu dirbti šioje srityje.                                                                                                                                                

Ypač daug diskutuota buvo apie vaikų paėmimo iš šeimos būtinybę vaiko gerovės tarnyboje „Barnevernet“. Ši vaikų teisių užtikrinimu besirūpinanti tarnyba veikia savivaldybių lygmeniu ir yra tiesiogiai atskaitinga Norvegijos vaikų, jaunimo ir šeimos reikalų direktoratui. Anot Norvegijos vaiko gerovės priežiūros specialistų, pagrindinė nuostata yra ta, kad vaikas turėtų augti su tėvais ir būtų išlaikyti biologiniai ryšiai, vaikai būtų auklėjami kokybiškai. Norvegijoje, anot jų, stengiamasi išklausyti ir paties vaiko nuomonę, jis nėra tik pasyvus proceso stebėtojas. Žiniasklaidoje dažnai konstatuojamas faktas, kada vaikai atimami iš šeimų, tačiau nėra informuojama apie tai, kaip su minėtomis šeimomis ir vaikais buvo dirbama iki šio proceso. Vaikas iš šeimos gali būti paimtas tuomet, jei jis kenčia smurtą, yra neprižiūrimas, ar tėvai, pavyzdžiui, dėl svaigalų ar narkotikų vartojimo negali prisiimti atsakomybės už jo gerovę.                              

  Nors socialinė-kultūrinė situacija ir problemos, su kuriomis pastaruoju metu susiduria Norvegijos ir Lietuvos jaunimo centrai, skiriasi, vis dėlto esama ir nemažai bendrų dalykų bei teigiamų pavyzdžių. kuriais remiantis būtų galima organizuoti darbą su jaunimu „Jaunimo erdvėse“.                                                                      

    Projektą „Atviro jaunimo centro plėtra ir modernizavimas Radviliškio rajone“ remia Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo 2009-2014 periodo programa LT05 „Rizikos grupės vaikai ir jaunimas“ Lietuvoje.

 

 
Krepšinio turnyras „3X3“

2015 m. lapkričio 25 d. Radviliškio rajono Šeduvos gimnazijoje vyko mėgėjiškas „3x3“ krepšinio turnyras. Labai šaunu, kad stebėti žaidynes ir jose dalyvauti susirinko gausus būrys žiūrovų ir dalyvių. Žaidėjai atvyko iš Radviliškio rajono Sidabravo, Raudondvario, Šeduvos ir Radviliškio miesto. Varžyboms teisėjavo teisėjai Vigantas Tarbūnas ir Lukas Pipiras. Savo jėgas išbandė 24 komandos, kurios buvo suskirstytos į 4 kategorijas: 8 komandos vaikinų iki 15 metų, 9 komandos vaikinų virš 15 metų, 3 komandos merginų ir 4 mišrios komandos.

Vaikinų iki 15 metų kategorija:
1-oji vieta komanda „Igoriai;
2-oji vieta komanda „Laimingasis ketvertas“;
3-oji vieta komanda „Sidabravas“.

Vaikinų virš 15 metų kategorija:
1-oji vieta komanda „Empty“;
2-oji vieta komanda „Vabaliai“;
3-oji vieta komanda „Salikalnis“.

Merginų kategorija:
1-oji vieta komanda „Užtvanka“;
2-oji vieta komanda „Kiršinas“;
3-oji vieta komanda „Saboniai“.

Mišrios komandos:
1-oji vieta komanda „Draugai“;
2-oji vieta komanda „Dvyliktokai“;
3-oji vieta komanda „Salikalnis“.

Visos komandos dalyvavusios „3x3“ krepšinio turnyre buvo apdovanotos padėkomis, nugalėtojai – taurėmis ir medaliais.

 

Krepšinio turnyrą organizavo AJC ,,Jaunimo erdvė“ darbuotojai, vykdantys JRD projektą ,,Veikiam kartu“.

Atnaujinta Penktadienis, 11 Gruodis 2015 08:43
 
Radviliškio miesto ir rajono mokyklose vyko netradicinės pilietiškumo pamokos
2014 m. balandžio 17 d. Radviliškio Pilietinio Jaunimo organizacija pasirašė sutartį su Krašto apsaugos ministerija (KAM). Sutartyje įsipareigota pravesti bent dešimt pilietinio ugdymo pamokų devintų ir dešimtų klasių mokiniams pagal specialiai paruoštą programą „Apie pilietiškumą kitaip“. Šios programos tikslas ir uždaviniai – ugdyti pilietinį sąmoningumą, patriotiškumą ir taip prisidėti prie pilietinio ugdymo bendrosios ugdymo programos įgyvendinimo mokyklose; šviesti ir informuoti moksleivius bei visuomenę krašto apsaugos temomis. Projekto metu buvo aplankytos Radviliškio miesto ir rajono gimnazijos bei pagrindinės mokyklos. Kartu su PiJO organizacijos nariais mokyklas lankė Pranas Sluckus, Radviliškio Šaulių vadas, atsargos kapitonas bei Valdas Adomaitis, Radviliškio 608-osios rinktinės KASP skyriaus vadas. Projekto metu netradicinėse pamokose dalyvavo daugiau kaip 300 mokinių. Pasak pamokose dalyvavusių mokytojų, pamokos turėjo įtakos jaunuolių pasaulėžiūros suvokimui ir tolimesniam asmenybės tobulėjimui.
 
„Jaunimo erdvės“ plečia veiklas

Spalio 8 d. įvyko modernizuoto Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus „Jaunimo erdvės“ atidarymo šventė, o spalio 15 d. „Jaunimo erdvės“ savo duris atvėrė Šeduvos jaunimui.

2012 m. Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos užsakymu buvo atliktas Radviliškio rajono savivaldybės jaunimo problematikos tyrimas, kurio tikslas - ištirti jaunimo problemas (pagal apibrėžtus rodiklius) jaunimo politikos įgyvendinimo srityse. Atsižvelgiant į šio tyrimo išvadas ir rekomendacijas 2013 m. įkurtos Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus „Jaunimo erdvės“, kurių  paskirtis užtikrinti jaunimo gerovę, kryptingą užimtumą,  sąlygoti sėkmingą socializaciją, ugdančią jų kultūrinę brandą, pilietiškumą, socialinius  įgūdžius, saviraišką, gebėjimus ir polinkius. Tam, kad „Jaunimo erdvė“ būtų patraukli jaunimui 2014 m. parengtas projektas „Atviro jaunimo centro plėtra ir modernizavimas Radviliškio rajono savivaldybėje“ ir pateiktas vertinimui. Tais pačiais metais Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, VšĮ „Centrinės projektų valdymo agentūros“ ir Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro atstovai pasirašė sutartį dėl projekto įgyvendinimo. Šiuo metu įgyvendinta didžioji dalis projekto veiklų. Atlikti patalpų vidaus remonto darbai Radviliškyje ir Šeduvoje, įsigyta baldų, įrangos, veiklos priemonių. Radviliškyje įkurtos robotikos, muzikos, dailės studijos, kuriose jaunimas gali rasti savirealizcijos erdves, įsitraukdami į skirtingas veiklas, saugiai leisdami laisvalaikį.

Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus „Jaunimo erdvių“ atidarymo šventėse dalyvavo gausus būrys svečių: Radviliškio rajono savivaldybės meras A. Čepononis, administracijos direktorė J. Margaitienė, Šeduvos seniūnas J. Pranys, socialiniai partneriai ir jaunimas. Modernizuotas „Jaunimo erdvės“ Radviliškyje  ir naujai atidarytas Šeduvoje apžiūrėti atvyko  LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos LT05  koordinatorius Paulius Gedvilas, kuris pasidžiaugė projekto rezultatais ir jaunimo iniciatyva, organizuojant „Jaunimo erdvių“ atidarymo renginius. Po oficialių sveikinimų renginius vainikavo koncertai „3 SUN-C“ ir  „Sakuros“.

Projektui „Atviro jaunimo centro plėtra ir modernizavimas Radviliškio rajono savivaldybėje“ 201,2 tūkst. Eurų parama skirta iš 2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Rizikos grupės vaikai ir jaunimas“ ir 22,3 tūkst. Eurų prisidėjo Radviliškio rajono savivaldybė.


Atnaujinta Ketvirtadienis, 22 Spalis 2015 07:05
 
« PradžiaAnkstesnis12345678910SekantisPabaiga »