Pradžia
Reklaminis skydelis

Lankytojai

Mes turime 5 svečius online

Mus aplankė

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien176
mod_vvisit_counterVakar191
mod_vvisit_counterŠią savaitę555
mod_vvisit_counterŠį mėnesį4309
programos „Rizikos grupės vaikai ir jaunimas“ tarpžinybinio bendradarbiavimo renginys „Nebūk apkvaišęs! Būk pakvaišęs!“

Projekto „Atviro jaunimo centro plėtra ir modernizavimas Radviliškio rajono savivaldybėje“ (EEE-LT05-SADM-01-K-01-34) finansuojamo iš Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Rizikos grupės vaikai ir jaunimas“ tarpžinybinio bendradarbiavimo renginys

                      „Nebūk apkvaišęs! Būk pakvaišęs!“       

2016 m. kovo 17 d. Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus „Jaunimo erdvė“ sukvietė įvairių rajono įstaigų bei institucijų atstovus, jaunimo organizacijų narius ir jaunimo centrų lankytojus į tarpžinybinio bendradarbiavimo renginį „Nebūk apkvaišęs! Būk pakvaišęs!“ Renginys organizuotas Šeduvoje įgyvendinant projektą „Atviro jaunimo centro plėtra ir modernizavimas Radviliškio rajono savivaldybėje“, finansuojamą iš Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Rizikos grupės vaikai ir jaunimas“. Renginys buvo organizuojamas siekiant vykdyti narkotikų vartojimo prevenciją. 

Narkotikai – viena iš opiausių šių dienų problemų. Neteisėtą narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimą lemia įvairūs socialiniai, ekonominiai veiksniai, paveldimumas, narkotinių ir psichotropinių medžiagų prieinamumas. Nelankantys mokyklos, prasčiau besimokantys, augantys rizikos ar skurdą patiriančiose šeimose, vaikai dažniau linkę vartoti narkotines ir psichotropines medžiagas, alkoholį, rūkyti tabaką. Siekiant stabdyti ir mažinti neteisėtą narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimą ir jų paklausą, reikia ugdyti neigiamą požiūrį į narkotines ir psichotropines medžiagas šeimose, bendruomenėse ir visuomenėje, vaikams ir jaunimui diegti vertybines nuostatas ir sveikos gyvensenos įgūdžius. Norint mažinti narkotinių medžiagų vartojimą, į paskaitą-diskusiją buvo pakviestas Gabrielius Liaudanskas– Svaras. Aktyviai dalyvaujantis savanoriškose veiklose, švietimo judėjimuose, įvairiuose paaugliams ir vaikams skirtuose socialiniuose projektuose, visuomenės gyvenime, 2009 metų „Misija Sibiras“ dalyvis,  hiphopo grupės G&G Sindikatas įkūrėjas, lyderis, vokalistas, grupės dainų tekstų bei muzikos kūrėjas, hiphopo pradininkas Lietuvoje. Lektorius Gabrielius Liaudanskas – Svaras paskaitos-diskusijos metu, kalbėjo ne tik apie narkotikų, svaigalų vartojimo riziką, pasekmes, prevenciją, bet ir apie baimes, drąsą, sportą, muziką, atsakė į jaunuolių ir svečių pateiktus klausimus. Pasibaigus paskaitai-diskusijai, jaunuoliai žiūrėjo filmą apie narkotikus. Po filmo vyko aptarimas, kaip jaunuoliai elgtųsi būdami vienu ar kitu personažu, kokį gyvenimo kelią jie pasirinktų.

Paskaitos-diskusijos „Nebūk apkvaišęs! Būk pakvaišęs!“ tikslas buvo ne tik žinių apie narkotikų vartojimo žalą teikimas, neigiamų nuostatų į šių medžiagų vartojimą formavimas, bet ir  bendradarbiavimo tarp institucijų ir organizacijų stiprinimas.

 Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus informacija.

Atnaujinta Ketvirtadienis, 24 Kovas 2016 09:27
 
ŠSPC PATALPŲ VIEŠAS NUOMOS KONKURSAS

Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centras skelbia 15,35 kv. m ploto patalpų, esančių Lietuvos Sąjūdžio stadione, Radvilų g. 8, Radviliškyje, viešą nuomos konkursą.

Minimalūs pradiniai nuompinigiai – 1,20 Eur be PVM už 1 kv. m patalpų per mėnesį. Nuomos sutarties trukmė – sutartinė, bet ne ilgesnė kaip 10 metų. Patalpos nuomojamos apsaugos tarnybai, Lietuvos Sąjūdžio stadiono apsaugai. Reikalavimai nuomos konkurso dalyviui ir laimėtojui:

1. turėti pažymą liudijančia tiekėjo teisę verstis apsaugos veikla;

2. apsaugos tarnyba turi reaguoti į bet kokius bandymus savavališkai naudotis stadionu dienos metu, ir visada – nakties metu;

3. varžybų ar renginių metu, patalpos turi būti tvarkingos, švarios ir užleistos renginių ar varžybų organizatoriams.

Paraiškos dalyvauti konkurse kartu su kitais dokumentais pateikiamos užklijuotuose vokuose 2016 m. kovo 21-31 dienomis (darbo valandomis) Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro transporto ir ūkio veiklos skyriaus vedėjui Tadui Simeliui (102 kabinetas, Radvilų g. 17, Radviliškyje).

Konkursas vyks 2016 m. kovo 31 d. 10.00 val. Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centre, 102 kabinete.

Pradinį įnašą, lygų paskelbtam 3 mėnesių pradiniam nuompinigių dydžiui su PVM, konkurso dalyviai sumoka į Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro atsiskaitomąją sąskaitą Nr. LT21 7181 4000 0013 0593, AB „Šiaulių bankas“. Išsamesnė informacija dėl konkurso ir paraiškos: Tadas Simelis (8 422) 60 020, 8 618 26818.

 
Tradicinis neįgaliųjų BOCCIA turnyras sporto arenoje

Šių metų vasario 26 dieną ŠSPC sporto skyriaus arenoje įvyko tradicinis BOCCIA turnyras Radviliškio ŠSPC taurei laimėti, skirtas Valstybės atkūrimo dienai Vasario 16-ajai paminėti .Šį turnyrą organizavo Radviliškio rajono ŠSPC dienos užimtumo skyrius. Turnyre dalyvavo neįgalieji ne tik iš Radviliškio, tačiau ir iš Pakruojo, Kuršėnų, Pasvalio rajonų. Dalyvavo 10 komandų,  kurios buvo suskirstytos į du pogrupius, iš kurių po 2 daugiausiai pogrupyje taškų surinkę komandos išėjo į sekantį etapą ir kovojo dėl medalių bei pagrindinio prizo -  Radviliškio ŠSPC taurės. Nugalėtojais tapo  Radviliškio neįgaliųjų draugijos 3 komanda, kuri antrus metus iš eilės apgynė nugalėtojų titulą bei iškovojo pagrindinį prizą - Radviliškio ŠSPC taurę. Šeimininkams – ŠSPC Dienos užimtumo skyriaus lankytojams – vadovas Darius Paluckas, turnyre sekėsi labai gerai, jie kovoje dėl pirmosios vietos nusileido pernykščiams turnyro nugalėtojams Radviliškio neįgaliųjų draugijos 3- ai komandai, tad iškovojo sidabro medalius. Trečiąją vietą ir bronzos medalius iškovojo Kuršėnų neįgaliųjų draugijos komanda. Visi išsiskirstė su labai geromis nuotaikomis bei viltimi kuo greičiau vėl susitikti.

  
Atnaujinta Trečiadienis, 02 Kovas 2016 14:24
 
Projektas „Atrask save“ – pagalba savęs ieškančiam jaunimui

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Europos socialinio fondo agentūra ir Lietuvos darbo birža pradeda įgyvendinti projektą „Atrask save“, skirtą 15-29 metų jaunimui. Šis projektas padės nedirbantiems, nesimokantiems, neaktyviems jaunuoliams įsilieti į švietimo sistemą ar darbo rinką. Dalyvavimas projekto veiklose atvers galimybę geriau pažinti save, įgauti pasitikėjimo savimi, motyvacijos dirbti ar mokytis. Projektas truks trejus metus ir pritrauks apie 35 tūkstančius dalyvių visoje Lietuvoje.

Projekto dalyvius koordinatorius pakvies į skirtingas veiklas, atsižvelgiant į kiekvieno asmeninius siekius, turimą patirtį ir žinias. Nepasirengusiems darbo rinkai jaunuoliams (nekvalifikuotiems, turintiems nepaklausias profesijas ir kt.) vyks užsiėmimai, skatinantys motyvaciją ir gilesnį savęs pažinimą, stiprinantys asmenybę, ugdantys bendravimo, savarankiškumo ir socialinius įgūdžius. Su psichologų pagalba dalyviai galės įsigilinti į savo darbinius gebėjimus, profesinius interesus ir asmenybės bruožus. Vėliau jie susipažins su darbo rinka, švietimo sistema, savarankiškos veiklos pradėjimo pagrindais.

Orientuoti į samdomą darbą jaunuoliai be kitų paslaugų galės pasinaudoti praktinio mokymo su techniniu mentoriumi galimybe pasirinktose įmonėse. Siekiantiems dalyvauti švietimo sistemoje galės ne tik susipažinti su švietimo įstaigomis, bet ir šešėliuoti (gyvai stebėti pageidaujamos profesijos žmogaus darbą). Norintiems pradėti savarankišką veiklą bus pristatyti savarankiškos veiklos pradėjimo pagrindai bei gerosios smulkaus verslo praktikos.

Pasirengę darbo rinkai jaunuoliai (įgiję paklausią profesiją, neturintys patirties, praradę darbinius įgūdžius ir kt.) užsiėmimuose turės galimybę ugdyti papildomus gebėjimus ir kompetencijas. Šie jaunuoliai įgaus žinių, kaip efektyviai save pristatyti potencialiems darbdaviams, valdyti stresines situacijas ir konfliktus, planuoti laiką. Bus siūloma praktiškai susipažinti su įmonėmis bei dalyvauti neformaliame profesiniame mokyme.

Jaunimo reikalų departamentas kartu su 56 partneriais neaktyviems 15-29 metų jaunuoliams taip pat teiks ankstyvos intervencijos ir aktyvumo skatinimo priemones atsižvelgiant į tai, kokį pasiūlymą jaunas žmogus pageidauja gauti: dirbti, mokytis ar atlikti praktiką. Jaunuoliams bus teikiamos informavimo ir konsultavimo apie jauno žmogaus galimybes, savęs pažinimo, motyvavimo paslaugos, ugdomi socialiniai ir gyvenimo įgūdžiai, įtraukiama į visuomenei naudingą veiklą ir organizuojamos savanorystės paslaugos.

Lietuvos darbo birža projektą įgyvendina kartu su Jaunimo reikalų departamentu, 10 teritorinių darbo biržų ir 56 su jaunimu dirbančiomis jaunimo organizacijomis. Projektas finansuojamas Europos sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto. Projekto vertė – 33.798.580 Eur. Projekto metu įgyvendinamos priemonės, numatytos Jaunimo garantijų iniciatyvos įgyvendinimo plane.

 

Kontaktinis asmuo – Radviliškio r. sav. švietimo ir sporto paslaugų centro projekto „Atrask save“ vietos jaunimo garantijų iniciatyvos koordinatorė Ieva Žulpaitė, adresas – Laisvės al. 29, Šeduva, Radviliškio r. sav., telefono  nr. +370 633 18 963, el. paštu  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai .

 
Darbo su jaunimu patirties semtasi Norvegijoje

2015 lapkričio mėnesį Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro darbuotojai lankėsi Norvegijoje, kur susitiko su jaunimo klubų ir centrų asociacija bei įvairių jaunimo organizacijų atstovais. Vizito tikslas – pasidalyti darbo su jaunimu gerąja patirtimi ir pasisemti naujų žinių bei metodų iš Norvegijos šalies jaunimo institucijų. Aplankyta jaunimo klubų ir centrų asociacija „Ungdom&Fritid“, kurioje tarptautinių ir viešųjų ryšių specialistė Heidi Anderssen-Dukes trumpai apžvelgė Norvegijos jaunimo centrų kūrimosi istoriją, kuri prasidėjo prieš daugiau nei 60 metų. Ji atkreipė dėmesį į keturias pagrindines kolonas, ant kurių laikosi atviras darbas su jaunimu: tai informalus (savaiminis, mokantis vieniems iš kitų) ugdymas, neformalus ugdymas (kuomet svarbų vaidmenį vaidina kompetentingas jaunimo darbuotojas), kultūrinis bei socialinis darbas su jaunimu. Vienas iš svarbių darbo su jaunimu aspektų, pasak pranešėjo, – daugiau orientuotis ne į rizikos faktorių eliminavimą, bet į jaunimo apsaugos faktorių kūrimą, jaunimo įgalinimą. Kaip vieną pagrindinių rekomendacijų jis pateikė tarpsektorinio bendradarbiavimo būtinybę: siekiant padėti jauniems žmonėms, būtina glaudžiai bendradarbiauti visoms institucijoms.

Susitikimuose su jaunimo centrų „Riverside“ ir „Nordstrand Outreach Service“ darbuotojais kalbėta apie grupinio darbo ir mobilias komandas (darbo gatvėje), darbo su jaunimu ypatumus, aptartas tarpinstitucinio bendradarbiavimo modelis Norvegijoje, sprendžiant vaikų ir jaunimo problemas. Tiesioginis darbuotojų išėjimas į viešas erdves sudaro apie 40 proc. laiko. Visa kita skiriama bendravimui su ugdymo įstaigomis, policija, kitais socialiniais partneriais, dokumentų rengimui. Labai svarbu suprasti priežastį, kodėl jauni žmonės eina į gatves, kodėl ten praleidžia daug laiko (neretai iškrenta iš švietimo sistemos), o atpažinus jų poreikį labai svarbu laiku sureaguoti, pamažu sukurti alternatyvą, informuoti apie galimybes. Einant į viešas erdves, kuriose jauni žmonės yra savotiški teritorijos šeimininkai, jaunimo darbuotojai rekomendavo pasitelkti nuoširdų smalsumą, pozityvų požiūrį, susikoncentruoti ne į problemas, bet į galimybes. Ekspertas patarė taikyti holistinį, o kartu ir realistinį požiūrį į jauną žmogų.Oslo savivaldybės gerovės departamento „Kompetansesenter rus“ koordinatorė Anniken Sand supažindino su Norvegijoje gyvenančių jaunų imigrantų problemomis ir organizuojamos pagalbos būdus. Anot jos, prevencijos negalima išmatuoti, tačiau svarbu dirbti šioje srityje.                                                                                                                                                

Ypač daug diskutuota buvo apie vaikų paėmimo iš šeimos būtinybę vaiko gerovės tarnyboje „Barnevernet“. Ši vaikų teisių užtikrinimu besirūpinanti tarnyba veikia savivaldybių lygmeniu ir yra tiesiogiai atskaitinga Norvegijos vaikų, jaunimo ir šeimos reikalų direktoratui. Anot Norvegijos vaiko gerovės priežiūros specialistų, pagrindinė nuostata yra ta, kad vaikas turėtų augti su tėvais ir būtų išlaikyti biologiniai ryšiai, vaikai būtų auklėjami kokybiškai. Norvegijoje, anot jų, stengiamasi išklausyti ir paties vaiko nuomonę, jis nėra tik pasyvus proceso stebėtojas. Žiniasklaidoje dažnai konstatuojamas faktas, kada vaikai atimami iš šeimų, tačiau nėra informuojama apie tai, kaip su minėtomis šeimomis ir vaikais buvo dirbama iki šio proceso. Vaikas iš šeimos gali būti paimtas tuomet, jei jis kenčia smurtą, yra neprižiūrimas, ar tėvai, pavyzdžiui, dėl svaigalų ar narkotikų vartojimo negali prisiimti atsakomybės už jo gerovę.                              

  Nors socialinė-kultūrinė situacija ir problemos, su kuriomis pastaruoju metu susiduria Norvegijos ir Lietuvos jaunimo centrai, skiriasi, vis dėlto esama ir nemažai bendrų dalykų bei teigiamų pavyzdžių. kuriais remiantis būtų galima organizuoti darbą su jaunimu „Jaunimo erdvėse“.                                                                      

    Projektą „Atviro jaunimo centro plėtra ir modernizavimas Radviliškio rajone“ remia Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo 2009-2014 periodo programa LT05 „Rizikos grupės vaikai ir jaunimas“ Lietuvoje.

 

 
« PradžiaAnkstesnis12345678910SekantisPabaiga »