Pradžia
Reklaminis skydelis

Lankytojai

Mes turime 22 svečius online

Mus aplankė

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien178
mod_vvisit_counterVakar191
mod_vvisit_counterŠią savaitę557
mod_vvisit_counterŠį mėnesį4311
Tarptautinę savanorystės dieną – apie savanorystės esmę, prasmę

Nuo 1985 m., Jungtinių tautų organizacijos iniciatyva,  gruodžio 5 dieną pasaulis švenčia Tarptautinę savanorystės dieną, kuri skirta supažindinti visuomenę su savanorių veikla (savanoryste), jų tarnybomis ir skatinti žmonių norą dalyvauti savanoriškoje veikloje. Minint šią dieną Radviliškyje organizuotas paskaitų ciklas, kurį skaitė savanorė Neringa Kurapkaitienė. Ji į savanorišką veiklą įsitraukė būdama 15 metų ir, gerai susipažinusi su savanorystės ypatumais, jau keliolika metų konsultuoja Lietuvos organizacijas, dėsto savanoriško socialinio darbo kursą M. Romerio universitete, su visa šeima savanoriavo Gvatemaloje. Lizdeikos gimnazijoje organizuotoje atviroje pamokoje „Kiek kainuoja savanorystė?“ gimnazistai buvo supažindinti su savanorystės samprata, principais, formomis, diskutuota apie savanorystės vertę žmogui. Artėjant Europos žmonių festivaliui vietos savivaldos, NVO, įstaigų ir organizacijų atstovai diskutavo apie tai, kaip pakviesti radviliškiečius  savanoriauti festivalyje, kaip pasitelkti juos bendrai veiklai.  Paskaitoje „Savavanorystė – dovana miestui ir žmonėms“, kurioje dalyvavo Trečiojo amžiaus universiteto klausytojai ir iš Grinkiškio seniūnijos atvykę senjorai, buvo kalbama apie savanorystės įtaką bendriesiems visuomenės reikalams, apie žmogaus poreikius, kuriuos tenkina savanoriška veikla. Senjorai tikino, kad savanoriauti gali  ir nori visi, nes visi turi patirties tiek, kad gali ja dalintis.

  

 

 

Atnaujinta Antradienis, 12 Gruodis 2017 06:39
 
Tautinio kostiumo ir Piliakalnių metų bei Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio paminėjimas

Ein saulelė aplinkui dangų,
Aplinkui dangų mėnulio kelti...

Tokiais lietuvių liaudies dainos žodžiais ir šokiu lapkričio 28 d. Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijoje pradėta Lietuvos mokyklų bendruomenių teorinė-praktinė konferencija „Ein saulelė aplink dangų“, skirta Tautinio kostiumo ir Piliakalnių metams bei Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.

Visus – aukštaičius ir žemaičius, sūduvius ir dzūkus, atvykusius į renginį pasveikino Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos direktorė Rasa Dagienė, Lietuvos tautodailininkų sąjungos Šiaulių skyriaus pirmininkė Laima Kelmelienė, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus metodininkė Gailutė Toleikienė.

Gerąja patirtimi dalijosi daugiau kaip 140 konferencijos dalyvių, atvykusių iš Joniškio, Kelmės, Šiaulių miestų ir rajonų. Gausiausias būrys – Radviliškio rajono ir miesto mokyklų bendruomenių nariai. Išklausyti 38 panešimai, kuriuos pristatė ne tik mokytojai, mokiniai, bet ir šeimų atstovai – mamos, močiutės. Savo išmone, drąsumu nustebino patys mažiausieji –priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai iš Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos. Konferencijos viešnios – Lietuvos tautodailininkų sąjungos narės – visus sudomino gyvai pristatydamos skirtingų etnografinių regionų tautinius kostiumus. Pranešimuose akcentuoti ir tautos bei valstybės simboliai, piliakalnių istorija ir kultūra, valstybės atkūrimo šimtmetis, praeties, dabarties ir ateities ryšių svarba. Su šiomis ir kitomis etninės kultūros aktualijomis susipažinta dirbant keturiose grupėse. Netrūko ir praktinės veiklos. Konferencijos dalyviai galėjo išbandyti lino siūlo stiprumą, susipažinti su sodų rišimo technika.

Konferencijos metu sekėme sakmes, klausėmės kanklių skambėjimo, giedojome giesmes. Renginio metu tvyrojo rami, draugiška, geranoriška aplinka, kuri padėjo įsisavinti pranešėjų perteiktas žinias. Konferencija paskatino plėtoti domėjimąsi lietuvių etnine kultūra, aktualizuoti lietuvių papročių, tradicijų vertingumą, būti aktyviais Lietuvos kūrėjais. Vaikų, tėvų, mokytojų dalyvavimas konferencijoje ir pasidalijimas gerąja patirtimi įrodė, kad Lietuvos mokyklų bendruomenės glaudžiai bendrauja ir bendradarbiauja.  

Artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo Šimtmečiui įsitikinome, kad šiandienos herojus yra kiekvienas iš mūsų!

 Rasmuta Valčiukienė, Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos pradinių klasių mokytoja ekspertė

   
  

 

 

Atnaujinta Ketvirtadienis, 30 Lapkritis 2017 11:42
 
Projektas „PARENTS FACE CHALLENGES: HOW TO HELP THEM“ („Tėvai patiria iššūkių: kaip jiems padėti“)

 

 

                                            Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyrius pradėjo įgyvendinti Europos Komisijos finansuotą Erasmus+ K2 strateginės partnerystės projektą „PARENTS FACE CHALLENGES: HOW TO HELP THEM“ („Tėvai patiria iššūkių: kaip jiems padėti“, Nr. 2017-1-LT01-KA204-035178). Projekto trukmė: 2017-10-01 – 2019-09-30. Projektui skirta suma: 44540,00 Eur. Projektas įgyvendinamas kartu su partneriais iš Graikijos, Italijos, Čekijos Respublikos.

Pagrindinė projekto idėja – pasidalinti gerąja patirti su projekto partneriais. Mažuose miestuose ir kaimuose nemokamą pagalbą kaip elgtis su savo vaikais dažniausiai gauna socialinės rizikos šeimos, trūksta pozityvios tėvystės ir kitų mokymų, paskaitų kaip elgtis su savo vaikais, kaip įveikti iškylančius iššūkius šeimoms, kurios nepriklauso socialinei atskirčiai. Tikimasi projekto pabaigoje įgytą gerąją patirtį pritaikyti savo institucijoje ir ieškoti galimybių organizuoti mokymus Radviliškio rajone.

Šių metų lapkričio 21–23 dienomis pirmasis projekto partnerių susitikimas vyko Radviliškyje.

Pirmąją susitikimo dieną visi projekto partneriai susitiko Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriuje, kur visus pasveikino šios įstaigos direktorius Vaidotas Jakavičius ir skyriaus vedėja Rita Vaigauskienė. Projekto koordinatorė Kristina Mikaliūnienė svečiams pristatė įstaigos veiklą ir Radviliškio kraštą.

Vėliau projekto partneriai lankėsi Radviliškio rajono Vėriškių bendruomenės namuose. Prie apskritojo stalo vyko diskusija, kaip pozityvios tėvystės mokymai įtakoja santykius (Pozityvios tėvystės įgūdžių ugdymo programa yra finansuojama iš projekto „Radviliškio rajono savivaldybės Bendruomeniniai šeimos namai“). Pozityvios tėvystės mokymus pristatė mokymų lektorės Ugnė Paluckaitė ir Eglė Šveckienė. Apie mokymų naudingumą, pasikeitusius santykius šeimoje pasakojo mokymų dalyvės. Jos akcentavo, kad jei tokie mokymai vyktų dar kartą – jos būtinai dalyvautų. Svečiai iš Graikijos trumpai pristatė kokie mokymai tėvams vyksta jų šalyje.

Radviliškio rajono savivaldybės etninės kultūros ir amatų centre, įsikūrusiame Pakiršinio kaime, projekto dalyviai ne tik stebėjo kaip socialinės rizikos šeimos įtraukiamos švęsti religines šventes (Advento popietė), bet ir patys aktyviai įsitraukė į veiklas.

Antrąją susitikimo dieną projekto partneriai lankėsi Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centre. Centro direktorė Rita Pranė Vilimaitė ir direktorės pavaduotoja socialinėms paslaugoms Žydrūnė Plungienė pristatė centro teikiamas paslaugas. Svečiai uždavė daug klausimų ir stebėjosi, kad centro veikla labai plati, ir kad daug pagalbos gali sulaukti tėvai. Radviliškio Vaižganto progimnazijoje lankėsi priešmokyklinėse klasėse. Kiekvienos klasės vaikai svečiams pateikė po staigmeną: pasitiko pasisveikindami jų kalba, mojavo pačių padarytomis vėliavėlėmis, sušoko čekų, graikų ir italų tradicinių šokių fragmentus. Mokyklos direktorė Nijolė Krušienė pasveikino atvykusius svečius. Direktorės pavaduotoja ugdymui Vaida Apšegienė ir kitos progimnazijos bendruomenės narės papasakojo apie mokyklos ir tėvų bendradarbiavimą, renginių organizavimą ir pagalbą mokinių tėvams.

Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Dienos užimtumo skyriuje svečiai diskutavo su skyriaus vedėju Dariumi Palucku, uždavė daug klausimų, dalijosi savo gerąja patirtimi, stebėjo Dienos užimto skyriaus lankytojų koncertą.

Projekto partneriai lankėsi Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus Atvirajame jaunimo centre „Jaunimo erdvė“. Čia buvo pristatyta centro veikla, diskutuota kaip centro veikla padeda tėvams, bendrauta su centro lankytojais – Radviliškio jaunimu.

Antrosios dienos vakarą svečiai nuvyko į Radviliškio rajono Skėmių „Traktierių“ kur dalyvavo edukacinėje programoje, ragavo tradicinių lietuviškų patiekalų.

Trečiąją dieną vyko susitikimas su Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Pedagoginės psichologinės tarnybos vedėju  Virginijumi Kabliu ir psichologe Enrika Margiene. Svečiai domėjosi skyriaus veikla, su kokiomis pedagoginėmis ir psichologinėmis problemomis dažniausiai susiduriama ir kokiomis priemonėmis teikiama pagalba vaikams,  tėvams ir mokytojams.

Paskutiniąją susitikimo dieną projekto partneriai tikslino susitikimų datas, aptarė projekto veiklas ir kitus svarbius klausimus, kad projektas vyktų sklandžiai.

Radviliškio ŠSPC SJNUS informacija

    
    

 

Atnaujinta Trečiadienis, 29 Lapkritis 2017 14:31
 
Savanorystė
 
 
Radviliškiečiai lankėsi Vengrijoje

Lapkričio 3–8 dienomis Vengrijoje buvo įgyvendintas Erasmus+ programos projektas „iCiziten“. Lietuvą atstovavo penki radviliškiečiai: Giedrius Puidokas, Kamilė Gineikaitė, Neringa Šilinskaitė, Povilas Laiševcevas ir Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus Atvirojo jaunimo centro „Jaunimo erdvė“ Šeduvos skyriaus jaunimo darbuotojas-AJC projektų koordinatorius Andrius Kalaušis.

Projekte buvo sudalyvauta Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro dėka. Dalyviai buvo atrinkti pagal užpildytas atviras anketas ir atsiųstus motyvacinius laiškus.

Projekte kartu su lietuviais dalyvavo Turkijos, Bulgarijos, Vengrijos, Italijos ir Kroatijos atstovai. Pirmųjų dienų projekto programa buvo skirta susipažinimui su žmonėmis iš kitų kultūrų, naujų pažinčių kūrimui. Šią dieną galima pavadinti Žaidimų diena. Dieną užpildė energijos suteikiantys žaidimai, lavinantys skirtingus dalyvių sugebėjimus.

Interkultūrinio vakaro metu radviliškiečiai pristatė Lietuvos kultūrą, maistą, tradicijas. Susipažino ir su kitų šalių kultūromis, pavyzdžiui dalyvavo žinių apie Italiją varžybose, sužinojo, kad kroatų kalboje taip pat yra žodžiai „vyšnia“ ir „trešnė“, grožėjosi Turkijos kraštovaizdžiu ir šoko nacionalinius vengrų šokius.

Susipažinę su projekto dalyviais, kultūrų skirtumais ir panašumais, jaunuoliai grįžo prie pagrindinės projekto temos – „Kaip būti geru interneto piliečiu, kaip reguliuojamas internetas mūsų šalyse, ką galime padaryti, kad internetas būtų geresnė vieta jaunimui“. Dalyviai nagrinėjo skirtingų interneto svetainių terminus ir sąlygas, pasakojo, kas yra internetas dalyviams asmeniškai, ruošė rekomendacijas, infografas, reportažus, dalyvavo internetinio forumo simuliacijoje kaip skirtingi veikėjai. Visos šios veiklos suteikė galimybę praplėsti kiekvieno žinių bagažą apie internetą, pasijusti labiau išprususiais pasaulio piliečiais. Sakydami didelį ačiū už šią galimybę, radviliškiečiai yra pasiryžę savo žinias panaudoti praktiškai, kuriant saugesnį internetą Lietuvoje!

Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro
Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus
Atvirojo jaunimo centro „Jaunimo erdvė“ informacija

  
   

 

 

Atnaujinta Trečiadienis, 22 Lapkritis 2017 09:19
 
« PradžiaAnkstesnis12345678910SekantisPabaiga »