Pradžia
Reklaminis skydelis

Lankytojai

Mes turime 33 svečius online

Mus aplankė

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien49
mod_vvisit_counterVakar187
mod_vvisit_counterŠią savaitę801
mod_vvisit_counterŠį mėnesį3887
Baigtas įgyvendinti PiJO projektas „Mažas sraigtelis – svarbus darbelis“

2014 metais balandžio – rugsėjo mėnesiais Radviliškio Pilietinio jaunimo organizacija (PiJO) įgyvendino Radviliškio rajono savivaldybės finansuojamą projektą „Mažas sraigtelis – svarbus darbelis“. Jis buvo skirtas skatinti Radviliškio rajono jaunuolių (ir visuomenės) iniciatyvas telkti bendruomenę problemų aptarimui ir sprendimo būdų paieškai bei ugdyti jaunimo poreikį bendradarbiauti ir aktyviai dalyvauti visuomeninėje veikloje. Projekto metu buvo organizuojami susitikimai bei diskusijos su įvairiais žmonėmis jaunimui aktualiomis temomis: sportas, savanorystė, ekologija, politinis aktyvumas, verslumas, studijos, muzika.

Susitikimų ir diskusijų metu buvo siekiama apibrėžti Radviliškio rajono jaunimo problemas bei įvardinti kaip įmanoma daugiau galimų tų problemų sprendimo būdų, buvo susipažįstama su Nacionaline Lietuvos Respublikos ir globalesne Europos Sąjungos pozicija atitinkamu klausimu, aptariamos tam tikros rekomendacijos, galvojama, kaip problemą spręsti.

Viso projekto metu į veiklas įsitraukė labai įvairus jaunimas – nuo aktyvaus ir pilietiškai motyvuoto iki pasyvaus, jokiose veiklose nedalyvaujančio. Gerosios patirties dalijimasis jaunimo tarpe leido suskurti pozityvią atmosferą ir sudaryti sąlygas nuoširdžiam ir produktyviam problemų įvardijimui ir sprendimų ieškojimui. Kiekvieno renginio metu siekėme įtraukti vis platesnę auditoriją, turinčią skirtingą patirtį ir siekiančią prisidėti prie rajono visuomenės gerbūvio. Identifikuojant problemas nebuvo siekiama rasti kaltų ar jas išspręsti, nes daugelis iš jų yra didesnio masto ir reikalaujančios ilgalaikės tikslinės strategijos. Pagrindinė mintis ir idėja - išsiaiškinti, koks galėtų būti kiekvieno asmeninis indėlis siekiant problemos šalinimo.

Projekto metu suorganizuotos diskusijos ir gyvosios paskaitos dažniausiai peraugdavo į veiklas, kuriose interaktyviai buvo tikrinamos įvairios iškeltos teorijos. Buvo suorganizuoti susitikimai numatytomis temomis: „Sportas – gyvenimo būdas“; „Kas yra „savanorystė“ ir su kuo ji valgoma?“; „EcoLogY“; „Mokykla – maža valstybė“; „Žemiškai apie verslą čia ir dabar“; „Studentauti ar studijuoti?“; „Žvaigždžių kritimo metas“. Jaunimo aktyvumas vykusių diskusijų metu buvo ypač džiuginantis, todėl tikimės panašius projektus įgyvendinti ir ateityje.

 
Krepšinio sezono atidarymas

Krepšinio sezono atidarymo metu išlydėtos į Lietuvos čempionatus rajoną atstovaujančios krepšinio komandos:

Veteranės (Komandos kapitonė Joana Laurutienė) dalyvauja Lietuvos veteranių čempionate;

Mergaitės – vaikai (trenerė Rasa Augustinienė) dalyvauja Moksleivių krepšinio lygoje;

Mergaitės – jaunutės (trenerė Rasa Augustinienė) dalyvauja Moksleivių krepšinio lygoje;

Berniukai – vaikai (treneris Stasys Kruša 2002 m. gim.) dalyvauja Moksleivių krepšinio lygoje;

Berniukai – jaunučiai (treneris Stasys Kruša 1999 m. gim.) dalyvauja Moksleivių krepšinio lygoje I divizione;

Jaunimo komanda „ŠSPC“ (treneriai Algis Pipiras ir Lukas Pipiras) dalyvauja Moksleivių krepšinio lygoje ir Regioninėje krepšinio lygoje;

Veteranai +50 „Fasma“ (vadovas – Valdis Urbonas) Veteranų krepšinio lyga;

Veteranai +45 „Šeduvos malūnas“ (vadovas – Gintautas Šarauskas) veteranų krepšinio lyga;

Baisogalos „Auridana“ (vadovas – Juozas Blažys) Mažųjų miestelių lyga;

„Šeduva“ (vadovas – Gaudentas Skromanas) Mažųjų miestelių lyga. 

Šventėje susirinkusius dalyvius ir žiūrovus sveikino Radviliškio rajono meras Darius Brazys. Meras apdovanojo Gabiją Šegždaitę  – sporto skyriaus krepšininkė (trenerė Rasa Augustinienė) – pripažinta 2014 metų Lietuvos „Sprite“ talentų nugalėtoja. Jai skirta 17 tūkstančių litų krepšinio stipendija. Lietuvos U-14 mergaičių rinktinės narė. Baltijos šalių taurės čempionė.

Radviliškio komandai dalyvausiančiai Regionų krepšinio lygoje Radviliškio rajono Meras Darius Brazys įteikė sportinę apranga.

Visos komandos simboliškai sužaidė tarpusavyje po į kėlinį:

1 kėlinys

SUSITINKA: VETERANĖS – MERGAITĖS / VAIKAI

2 kėlinys

VETERANAI (FASMA)- VAIKAI, JAUNUČIAI

3 kėlinys

AURIDANA - ŠEDUVA

4 kėlinys

ŠEDUVOS MALŪNAS - RADVILIŠKIS

 Tarp varžybų kelinių vyko ir linksmosios rungtys konkursas „Taiklusis duetas“ kuriame Pirmąją vietą po dviejų pratęsimų laimėjo Audrius Narkevičius (Šeduvos Malūnas) ir Gabrielė Sabutytė (Radviliškio ŠSPC jaunutės), šiame konkurse dalyvavo ir Radviliškio Meras Darius Brazys kuris poroje su Gabija Šegždaitė (Radviliškio ŠSPC jaunutė) užėmė trečiąją vietą, konkurse „Karavanas“ nugalėtoju tapo Kristijonas Zakas (Radviliškio „ŠSPC“)

Šventės metu koncertavo Šeduvos kultūros ir amatų centro liaudiškos muzikos kapela „Jaunimėlis“. Vadovas Edvinas Kažukauskas. Dainavo Gabrielė Skromanaitė.

 

Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro sporto skyrius dėkoja rėmėjams: „Smuklė Žarija“, Loretos Petkevičienės individualiai įmonei, UAB „Kesgvytis“,  individualiai S. Krivicko įmonei „Fasma“, sporto klubui „IRImperialas“.

 

       

 
Trečiojo amžiaus universiteto studentų anglų kalbos pamokos Jungtinės Karalystės sostinėje Londone

Trečiojo amžiaus besimokančiųjų entuziazmas ir energija stebina bet kurį jaunesnį asmenį. Jokių dejonių, nusiskundimų ar nepasitenkinimo, o tik geros emocijos ir noras kuo daugiau sužinoti ir išmokti. Su šia energija ir entuziazmu spalio 2-6 dienomis grupelė trečiojo amžiaus studentų išvyko į Londoną. Senjorai mokosi anglų kalbos jau kelintus metus, todėl nusprendė savo anglų kalbos žinias išbandyti praktiškai, o kartu ir praplėsti kultūrines žinias, aplankyti žymias Londono vietas. Jiems tai puikiai sekėsi.

Keturiolika senjorų ir aš, jų mokytoja, kelionę į Jungtinės Karalystės sostinę pradėjome planuoti pavasarį: reikėjo rasti pigų skrydį, viešbutį ir t.t. Viską suplanavus, pavykus nusipirkti pigius lėktuvo bilietus, užsisakius pigų viešbutėlį beveik Londono centre, išskridome. Mūsų viešnagė Londone truko neilgai, 4 dienas, tačiau aplankėme ir pamatėme labai daug. Pirmąją dieną skyrėme populiariausioms Londono įžymybėms: Vestminsterio abatijai, Parlamento rūmams ir Didžajam Benui, Londono simboliui, turistų mėgstamiems lankyti karališkiems Bekingemo rūmams. Žinoma, savo kelionę Londone pradėjome nuo Trafalgaro aikštės, kuri yra pirmasis JK sotinės objektas ir apie kurį sužinome vos tik pradėję mokytis anglų kalbos. Tai vieta, kurioje puikuojasi didis Britų admirolas Nelsonas. Entuziastingi turistai aplankė žymųjį Madam Tiuso muziejų, kuriame sutikome daugybę įžymybių: aktorių, dainininkų, politikų, istorinių personažų ir žinoma nuostabiąją Madam Tiuso.

Trečiojo amžiaus universiteto studentai - labai smalsūs mokiniai, jie panoro aplankyti žymius Londono muziejus, o jų - labai daug ir visuose pabuvoti neįmanoma. Mes pasirinkome  Viktorijos ir Alberto muziejų, kuris kupinas  meno ir taikomosios dailės kūrinių kolekcijų. Jo ekspozicijos ilgis, tikrai įspūdingas - 11 km. Kitas muziejus, kuris patraukė mūsų dėmesį – Gamtos istorijos muziejus. Jame susipažinome  su pasaulio evoliucija, ekologija. Muziejų sudaro trys skyriai: Gyvybė, Žemė ir Darvino centras. Literatūros mėgėjai aplankė Čarlzo Dikenso muziejų. Keletas senjorų išbandė ir apžvalgos ratą, žinomą Londono akies vardu.

Smagu buvo aplankyti Londono XI-ojo amžiaus tvirtovę Tauerį, pamatyti nuostabųjį aguonų lauką, skirtą Britų Pirmojo Pasaulinio karo aukoms atminti prie Tauerio tvirtovės, pasivaikščioti Tauerio tiltu ir pasimėgauti įspūdingais Londono vaizdais. Neužmiršome ir svarbiausio Londono architektūros paminklo didingos Šv. Pauliaus katedros, dvasinio miesto centro, kurioje ilsisi šio ir kitų Londono statinių sumanytojas ir architektas Kristoferis Renas, ir daug kitų Britanijos įžymybių, o 1981 metais šioje katedroje susituokė Princas Čarlzas ir Princesė Diana.

Kadangi norėjome išbandyti viską, neužmiršome ir tradicinio britų patiekalo žuvies su skrudintomis bulvytėmis. Patiekalas buvo tikrai skanus, o be to, juo gardžiavomės tikrame britiškame pub‘e, pačiame Londono centre. Per šias dienas šiek tiek laiko skyrėme ir pasivaikščiojimams po nuostabiuosius Londono parkus: Haid parką ir Šv. Džeimso parką, pastarasis pilnas įspūdingų, spalvingų  gėlynų. Mūsų kelionė pasisekė ir dėl nuostabaus oro, kuris visiškai nesugriovė turistinių planų ir tik paskutinę jos dieną mums leido patirti, koks tas tikrasis angliškas oras yra.

Kadangi pagrindinė transporto priemonė buvo metro, tai šiek tiek pavargome keisdami traukinukus ir norėdami patekti iš vieno objekto į kitą. Bet įspūdžiai ir teigiamos emocijos nugalėjo nuovargį, o mes laimingi ir sveiki grįžome į Lietuvą, žinoma, tikėdamiesi ilgai nelaukę sugrįžti atgal ir tęsti savo kelionę toliau tyrinėdami šį nuostabų gigantišką metropolį.

Metodininkė Skirmantė Petraitienė

       

 
Prie arbatos puodelio su grupe „Arbata”

Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriuje įsikūręs atviras jaunimo centras „Jaunimo erdvė“ traukia jaunus žmones ne tik turiningai praleisti laisvalaikį, bet ir realizuoti save įvairioje kultūrinėje veikloje, įgyvendinant atvirų jaunimo centrų veiklų programą „Norim! Galim! Darom!”, finansuojamą 2014 m. balandžio–gruodžio mėnesiais Jaunimo reikalų departamento. Itin aktyviai plėtoja ir prisideda sprendžiant jaunimo laisvalaikio ir užimtumo klausimus. Gražų šių metų spalio trečiosios vakarą į jaukią „Jaunimo erdvę“ atvykusi grupė „Arbata“ sutraukė tiek jaunimo, kad vos tilpome joje. Visi norintys prie arbatos puodelio pasiklausyti įvairių stilių ir muzikos žanrų atsinešė gerą nuotaiką ir šypsenas, kurios viso vakaro metu spindėjo jų veiduose. Visus sužavėjo ne tik sodrus vokalisto Andriaus Zalieskos balsas, bet ir gitara bei mušamaisiais pritarusių Povilo Račo ir Mindaugo Stundžios grojimas. Gera buvo klausytis lietuviškų dainų tekstų. Susirinkusieji ne tik klausėsi grupės pasirodymo, bet galėjo pamuzikuoti ir patys. Radviliškio Lizdeikos gimnazijos mokinė Ema Pauraitė pradžiugino bendraamžius pademonstruodama puikius vokalinius ir instrumentinius gebėjimus, kad net klausytojai įsijautę dainavo kartu su jaunąja dainininke, kuri atliko labai tinkančią tam vakarui dainą „Arbata“. Tos pačios gimnazijos auklėtinis Karolis Keras pagrojo porą savo kompozicijų Thrash Metal stiliumi, nuo kurių klausytojai liko „apšalę“. Vaižganto gimnazijos antrokų roko grupė: Greta Dovidaitytė, Airidas Jankevičius ir Mangirdas Vedeckas – susikūrę tik prieš kelis mėnesius taip pat atliko du kūrinius ir pelnė publikos plojimus. Koncertą kitokiu muzikos stiliumi paįvairino Ovidijaus Jucys, atlikęs keletą savo dainuojamosios poezijos kūrinių. Po radviliškiečių pasirodymo likusį vakarą grupė „Arbata“ džiugino visus savo kūriniais. Jaunimas, gurkšnodamas arbatą, aktyviai įsitraukė į pokalbį-diskusiją užduodamas, atvykusiems svečiams iš Vilniaus, rūpimus klausimus. Bendravimas su grupės nariais buvo ypač naudingas: sužinota grupės „Arbata“ susikūrimo istorija, pasikalbėta įvairiomis temomis. Kelios valandos, praleistos „Jaunimo erdvėje“, pralėkė kaip viena akimirka. Su nekantrumu lauksime naujų, tokių šiltų ir jaukių, susitikimų.

Mangirdas Vedeckas

              

 
Radviliškio jaunimas pažino sostinę kitu kampu

 

Radviliškio r. sav. švietimo ir sporto paslaugų centre įsikūręs atviras jaunimo centras „Jaunimo erdvė“ yra savirealizacijos erdvė prasmingam ir saugiam jaunimo laisvalaikiui. Šis jaunimo centras ne tik prisideda prie savivaldybės jaunimo problemų sprendimo plano įgyvendinimo supažindindamas lankytojus su įvairiomis laisvalaikio leidimo formomis, tačiau ir kartu su jame laiką leidžiančiu jaunimu organizuoja įvairias veiklas, puoselėjančias visuomenės bendrus pilietiškumo, sveikos gyvensenos principus ir kultūrą, padeda formuoti teigiamą požiūrį. Jaunimas skatinamas organizuoti ir dalyvauti akcijose, šventėse, susijusiose su fiziniu aktyvumu, sveika gyvensena, pilietiškumu. Radviliškio atviro jaunimo centras „Jaunimo erdvė“, įgyvendindamas atvirų jaunimo centrų veiklų programą „Norim! Galim! Darom!”, finansuojamą 2014 m. balandžio–gruodžio mėnesiais Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, itin aktyviai plėtoja ir prisideda sprendžiant jaunimo laisvalaikio ir užimtumo klausimus, pateikdami laisvalaikio leidimo būdų įvairovę ir skatindami juos įsitraukti į visuomeninę veiklą.

Rugsėjo 13 d. renginio „Susipažink su savimi ir kitais“ metu Radviliškio rajono jaunimas vyko traukiniu į Vilnių, kur aplankė Naujosios Vilnios atvirą jaunimo centrą, diskutuodamas apie Lietuvos jaunimo centrų veiklą ir bendradarbiavimo galimybes. Po įdomios diskusijos ir patirčių dalijimosi, jaunimas patraukė į Vilniaus traukinių stotį, kurioje pradėjo orientacinį žaidimą. Pastarąjį organizuojant daug prisidėjo šiuo metu Vilniuje gyvenantys radviliškiečiai Marija ir Tomas. Žaidimo metu jaunimas be patirto adrenalino ir patenkinto sportinio intereso susipažino su svarbiausiomis istorinėmis ir kultūrinėmis Vilniaus vietomis bei užmezgė naujas pažintis. Pakeliui į Vilnių ir atgal, jaunimas žaidė įvairius strateginius žaidimus, kurie padėjo geriau pažinti save ir kitus, suprasti žmogaus elgesio motyvus, veiksmų pasirinkimo priežastis, ieškojo įvairių problemų sprendimo būdų.

Bendru renginio dalyvių nutarimu kelionės tikslas buvo pasiektas! Jaunimas ketina dalyvauti ir artėjančiuose renginiuose: spalio 11 d. krepšinio turnyre, spalio 17 d. karaokė šventėje ir kituose.

Daugiau informacijos „Jaunimo erdvėje“ (Radvilų g. 17, Radviliškis)

 Monika Žilinskaitė

    

 
« PradžiaAnkstesnis11121314151617181920SekantisPabaiga »