Pradžia
Reklaminis skydelis

Mus aplankė

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien88
mod_vvisit_counterVakar172
mod_vvisit_counterŠią savaitę88
mod_vvisit_counterŠį mėnesį3220
Baigtas įgyvendinti PiJO projektas „Mažas sraigtelis – svarbus darbelis“

2014 metais balandžio – rugsėjo mėnesiais Radviliškio Pilietinio jaunimo organizacija (PiJO) įgyvendino Radviliškio rajono savivaldybės finansuojamą projektą „Mažas sraigtelis – svarbus darbelis“. Jis buvo skirtas skatinti Radviliškio rajono jaunuolių (ir visuomenės) iniciatyvas telkti bendruomenę problemų aptarimui ir sprendimo būdų paieškai bei ugdyti jaunimo poreikį bendradarbiauti ir aktyviai dalyvauti visuomeninėje veikloje. Projekto metu buvo organizuojami susitikimai bei diskusijos su įvairiais žmonėmis jaunimui aktualiomis temomis: sportas, savanorystė, ekologija, politinis aktyvumas, verslumas, studijos, muzika.

Susitikimų ir diskusijų metu buvo siekiama apibrėžti Radviliškio rajono jaunimo problemas bei įvardinti kaip įmanoma daugiau galimų tų problemų sprendimo būdų, buvo susipažįstama su Nacionaline Lietuvos Respublikos ir globalesne Europos Sąjungos pozicija atitinkamu klausimu, aptariamos tam tikros rekomendacijos, galvojama, kaip problemą spręsti.

Viso projekto metu į veiklas įsitraukė labai įvairus jaunimas – nuo aktyvaus ir pilietiškai motyvuoto iki pasyvaus, jokiose veiklose nedalyvaujančio. Gerosios patirties dalijimasis jaunimo tarpe leido suskurti pozityvią atmosferą ir sudaryti sąlygas nuoširdžiam ir produktyviam problemų įvardijimui ir sprendimų ieškojimui. Kiekvieno renginio metu siekėme įtraukti vis platesnę auditoriją, turinčią skirtingą patirtį ir siekiančią prisidėti prie rajono visuomenės gerbūvio. Identifikuojant problemas nebuvo siekiama rasti kaltų ar jas išspręsti, nes daugelis iš jų yra didesnio masto ir reikalaujančios ilgalaikės tikslinės strategijos. Pagrindinė mintis ir idėja - išsiaiškinti, koks galėtų būti kiekvieno asmeninis indėlis siekiant problemos šalinimo.

Projekto metu suorganizuotos diskusijos ir gyvosios paskaitos dažniausiai peraugdavo į veiklas, kuriose interaktyviai buvo tikrinamos įvairios iškeltos teorijos. Buvo suorganizuoti susitikimai numatytomis temomis: „Sportas – gyvenimo būdas“; „Kas yra „savanorystė“ ir su kuo ji valgoma?“; „EcoLogY“; „Mokykla – maža valstybė“; „Žemiškai apie verslą čia ir dabar“; „Studentauti ar studijuoti?“; „Žvaigždžių kritimo metas“. Jaunimo aktyvumas vykusių diskusijų metu buvo ypač džiuginantis, todėl tikimės panašius projektus įgyvendinti ir ateityje.