Pradžia
Reklaminis skydelis

Mus aplankė

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien41
mod_vvisit_counterVakar184
mod_vvisit_counterŠią savaitę846
mod_vvisit_counterŠį mėnesį3755

 Viešame teismo posėdyje išnagrinėta civilinė byla pagal ieškovo M.A. ieškinį dėl pažeistų teisių gynimo ir norminio akto pakeitimo atsakovui Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centrui, tretysis asmuo Radviliškio rajono savivaldybės administracija.

Radviliškio rajono apylinkės teismas neįsiteisėjusiu 2016 m. lapkričio 22 d. teismo sprendimu atmetė M.A. ieškinį, kuriuo ieškovas prašė pripažinti jo teisę laisvai ir netrukdomai sportuoti Radviliškio Lietuvos sąjūdžio stadione (toliau – Stadione) laisvai ir savarankiškai, neorganizuotais su kitais gyventojais, t. y., pagal principą „pirmas ateina, pirmas naudojasi“, naudotis visais stadione esančiais objektais pagal jų paskirtį, nekliudant stadione vykstantiems renginiams, varžyboms ar treniruotėms; įpareigoti atsakovą netrukdyti ieškovui laisvai ir netrukdomai sportuoti stadione bei atitinkamai pakeisti stadiono naudojimo taisykles (kokius punktus – nenurodyta).

Teismas konstatavo, kad dabartinė Taisyklių redakcija neprieštarauja minėtoms Kūno kultūros ir sporto įstatymo normoms, juridinio asmens steigimo dokumentams arba protingumo ir sąžiningumo principams ir sutinka su atsakovo (ŠSPC) argumentais, kad norintiems sportuoti savarankiškai gyventojams sudarytos palankios sąlygos naudotis Stadiono bėgimo takais, tinklinio aikštele, šuoliaduobėmis, ieties metimo, rutulio stūmimo, kūjo ir disko metimo sektoriais, mažąja futbolo aikšte (čiuožykla), krepšinio aikšte, teniso kortais bei kitais inžineriniais statiniais (tam nenaudojant stadiono pagrindinės futbolo aikštės). Todėl nėra būtinybės šiuo metu sportuojantiems savarankiškai gyventojams sudaryti sąlygas naudotis ir pagrindine futbolo aikšte. Taigi, šiuo atveju, negalima laikyti, kad ieškovui, kaip miesto gyventojui, nesuteikiamos sąlygos individualiai sportuoti ne tik Stadione, išskyrus pagrindinę futbolo aikštę, bet ir kituose miesto stadionuose ar sporto aikštelėse, t. y., tam  savivaldybių institucijų numatytose sportavimo vietose.             

Teismas nusprendė ieškinį atmesti ir iš ieškovo M.A. priteisti atsakovui Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centrui  300 Eur (tris šimtus eurų) bylinėjimosi išlaidų.

Sprendimas per 30 dienų nuo sprendimo priėmimo dienos gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui, paduodant apeliacinį skundą per Radviliškio rajono apylinkės teismą.

Švietimo ir sporto paslaugų centro informacija