Pradžia
Reklaminis skydelis

Mus aplankė

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien178
mod_vvisit_counterVakar191
mod_vvisit_counterŠią savaitę557
mod_vvisit_counterŠį mėnesį4311

Lapkričio 3–8 dienomis Vengrijoje buvo įgyvendintas Erasmus+ programos projektas „iCiziten“. Lietuvą atstovavo penki radviliškiečiai: Giedrius Puidokas, Kamilė Gineikaitė, Neringa Šilinskaitė, Povilas Laiševcevas ir Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus Atvirojo jaunimo centro „Jaunimo erdvė“ Šeduvos skyriaus jaunimo darbuotojas-AJC projektų koordinatorius Andrius Kalaušis.

Projekte buvo sudalyvauta Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro dėka. Dalyviai buvo atrinkti pagal užpildytas atviras anketas ir atsiųstus motyvacinius laiškus.

Projekte kartu su lietuviais dalyvavo Turkijos, Bulgarijos, Vengrijos, Italijos ir Kroatijos atstovai. Pirmųjų dienų projekto programa buvo skirta susipažinimui su žmonėmis iš kitų kultūrų, naujų pažinčių kūrimui. Šią dieną galima pavadinti Žaidimų diena. Dieną užpildė energijos suteikiantys žaidimai, lavinantys skirtingus dalyvių sugebėjimus.

Interkultūrinio vakaro metu radviliškiečiai pristatė Lietuvos kultūrą, maistą, tradicijas. Susipažino ir su kitų šalių kultūromis, pavyzdžiui dalyvavo žinių apie Italiją varžybose, sužinojo, kad kroatų kalboje taip pat yra žodžiai „vyšnia“ ir „trešnė“, grožėjosi Turkijos kraštovaizdžiu ir šoko nacionalinius vengrų šokius.

Susipažinę su projekto dalyviais, kultūrų skirtumais ir panašumais, jaunuoliai grįžo prie pagrindinės projekto temos – „Kaip būti geru interneto piliečiu, kaip reguliuojamas internetas mūsų šalyse, ką galime padaryti, kad internetas būtų geresnė vieta jaunimui“. Dalyviai nagrinėjo skirtingų interneto svetainių terminus ir sąlygas, pasakojo, kas yra internetas dalyviams asmeniškai, ruošė rekomendacijas, infografas, reportažus, dalyvavo internetinio forumo simuliacijoje kaip skirtingi veikėjai. Visos šios veiklos suteikė galimybę praplėsti kiekvieno žinių bagažą apie internetą, pasijusti labiau išprususiais pasaulio piliečiais. Sakydami didelį ačiū už šią galimybę, radviliškiečiai yra pasiryžę savo žinias panaudoti praktiškai, kuriant saugesnį internetą Lietuvoje!

Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro
Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus
Atvirojo jaunimo centro „Jaunimo erdvė“ informacija